Siber Güvenlik

Akıllı saatler güvenlikte sınıfta kaldı

Teknoloji devlerinin birbiri ardına piyasaya çıkardıkları akıllı saatlerin, siber güvenlik konusunda yeterli olmadığı ileri sürüldü. TrendMicro şirketinin yayınladığı raporda Apple, Samsung, Motorola, LG, Sony, Asus ve Pebble’ın ürettiği akıllı saatlere uygulanan güvenlik testlerinin sonuçları paylaşıldı. Fiziksel güvenlik, data bağlantıları ve bilgi depolanması kategorilerinde yapılan testlerde özellikle fiziksel güvenlik konusunda akıllı saatlerin zayıf olduğu sonucuna varıldı. Parola ile kimlik doğrulama özelliğinin ön tanımlı olmaması en kritik güvenlik açığı olarak tespit edilirken, Apple Watch’da zaman aşımı  özelliğinin bulunmamasına dikkat çekildi.

TrendMicro raporuna göre test edilen saatler güvenlik yerine konfor tercih edilerek tasarlanmış. Saatlerin fotoğraf, adres defteri, takvim hatta uçak biletleri gibi kullanıcıların kişisel bilgilerini depoladığına dikkat çekilen raporda, sadece Apple Watch’un çalınması/kaybolması durumunda uzaktan bu bilgileri silme özelliğine sahip olduğu vurgulandı.

HAFTALIK HABER BÜLTENİNE ABONE OLMAK İÇİN FORMU DOLDURUNUZ[wysija_form id=”2″]

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu