Siber Güvenlik

ABD’de Çocuk Hastanesine siber saldırı: Kişisel veriler tehdit altında!

ABD'de Çocuk Hastanesine siber saldırı: Kişisel veriler tehdit altında!ABD’de bulunan bir çocuk hastanesine siber saldırı düzenlendi.

Chicago’daki Lurie Çocuk Hastanesi’ne yapılan bir dizi siber saldırı sonrası, sağlık kurumu çalışanlarının kişisel verilerinin risk altında olduğu belirtildi.

Siber saldırganlar, hastane telefonlarını, e-mailleri ve diğer elektronik sistemleri kullanılamaz hale getirdi.

Çocuk hastanesine saldıran fidye çetesi özür dileyip şifre çözücü paylaştı!

Tehdit aktörlerinin fidye yazılım saldırısı düzenleyip düzenlemediğine ilişkin bir bilgi paylaşılmadı.

Yerel basına konuşan hastane yetkilileri, sistemin dış etkilere maruz kaldığını ve saldırının hastanenin tıbbi cihazlarını etkilemediği. Yetkililer ayrıca bilgi güvenliği olayının incelendiğini ve ilgili makamlarla iş birliği içinde olduklarını belirtti.

ABD’de hastanelere yönelik saldırılar son yıllarda oldukça yaygın hale gelmeye başladeı. Haziran 2023’te Illinois’te başka bir hastane, bir siber saldırı nedeniyle hizmete ara vermek zorunda kalmıştı.

2021’deki Spring Valley’deki St. Margaret’s hastanesine  düzenlenen siber saldırıda hastanenin bilgisayar sistemleri aylarca kulanılamamıştı.

Geçen yıl Şükran Gününde Doğu Teksas’taki hastanelere düzenlenen siber saldırıda tehdit aktörleri New Jersey, New Mexico ve Oklahoma’daki hastanelerin ambulanslarını yanlış yönlendirmişti.

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu