İngiltere

İngiltere’nin çok gizli siber kuvvetleri Ukrayna krizinde devrede 

İngiltere’nin çok gizli siber kuvvetleri Ukrayna krizinde devrede İngiltere, her ne kadar Doğu Avrupa’da aktif olup olmadıklarına dair bir açıklama yapmamış olsa da güvenlik kaynakları çevrimiçi elit bir birimin siber ortamda aktif olduklarını açıkladı. 

Üst düzey bir yetkili konuyla ilgili şunları söyledi: “Vardiyalı olarak uzun saatler çalıştıklarını söylemek yanlış olmaz.”

BAŞBAKAN 2020 SONUNDA NCF’DEN BAHSETTİ 

NCF olarak bilinen birimin varlığı ilk olarak 2020’nin sonlarında Başbakan tarafından dile getirildi. Söz konusu birim, İngiliz istihbaratı MI6’dan casusların yanı sıra Savunma Bakanlığı uzmanlığı ve Cheltenham’daki İngiltere Hükümet İletişim Merkezi (GCHQ)’dan dinleme uzmanlarını bir araya getiriyor.

Dışişleri Bakanı Liz Truss, geçtiğimiz yıl şunları söylemişti: “Ulusal Siber Güç, kötü niyetli aktörlerin saldırgan davranışlarını karşılama noktasında yardımcı olacak.”

İngiltere Dışişleri Bakanlığına “kritik” siber saldırı

Bahsi geçen birimin taktikleri arasında, saldırıları önlemek için hava savunmasına, cep telefonu trafiğine veya bilgisayar sunucularına nüfuz etmek gibi eylemler olacağı tahmin ediliyor. 

SALDIRGANLARLA DOĞRUDAN İLETİŞİME GEÇECEKLER 

NCF siber casusları, moral bozmak ve caydırmaya yönelik olarak saldırganlarla doğrudan iletişim kurma yeteneğine de sahip.

Siber Güç için 2030 yılına kadar Lancashire’daki Samlesbury’de 5 milyar sterlinlik yeni bir  teknoloji karargahı planlandığı belirtildi.

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: