Sektörel

Yerli siber güvenlik duvarı “Kalkan”ın kalitesi tescillendi

Yerli siber güvenlik duvarı "Kalkan"ın kalitesi tescillendiHAVELSAN’ın web uygulamalarını korumak için geliştirdiği yerli siber güvenlik ürünü Kalkan’ın kalitesi uluslararası seviyede tescillendi.

Savunma sanayii için yazılım üreten HAVELSAN, etkin, güçlü, kaliteli, yerli ve ulusal siber savunma sistemlerinin geliştirilmesi, uygun çözüm ve hizmetlerin sunulması, siber tehditlerin ve zararlı yazılımların siber güvenlik laboratuvarında analiz edilmesi, etkilerinin canlandırılması için çeşitli ürünler oluşturuyor.

Bu çözümlerden HAVELSAN Kalkan, web uygulamalarına yönelik saldırıları tespit edip engelleyebilen, çok yüksek seviye ağ trafikleri için yük dengeleme sağlayan “Web Uygulama Güvenlik Duvarı” olarak görev yapıyor.

Web uygulamalarını korumak üzere özel olarak tasarlanan ürünle, klasik güvenlik duvarları, saldırı engelleme sistemleri gibi yazılımlar tarafından tespiti mümkün olmayan saldırıların önlenmesine imkan sağlanıyor.

ALANINDA EAL 4+ BELGELİ İLK YERLİ ÜRÜN

Sahip olduğu yetkinlikleri uluslararası düzeyde de belgelemeyi başaran HAVELSAN Kalkan, Uluslararası Ortak Kriterler Sertifikası olan EAL 4+ sertifikası aldı. Şirketin öz kaynaklarıyla geliştirilen HAVELSAN Kalkan, alanında EAL 4+ belgeli ilk Türk siber güvenlik ürünü oldu.

HAVELSAN Kalkan böylece, dünyaca ünlü bazı markaların ürünlerinin EAL 4 sertifikasına sahip olduğu “Web Uygulama Güvenlik Duvarı” alanında en yüksek uluslararası standarda ulaştığını belgeledi.

Uluslararası Ortak Kriterleri belirleyen EAL sertifikası, bir ürünün ya da sistemin güvenlik özelliklerini tespit ederek garanti seviyesini belirliyor. Sertifika, ara yüz, fonksiyon, sızma testleri gibi değerlendirmeler sonucunda veriliyor.

“Türkiye Siber Taarruz Kapasitesi Geliştirmeli”

EAL 4+ sertifikasına sahip HAVELSAN Kalkan, halihazırda Türkiye’de çeşitli kamu kurumlarında ve askeri kuruluşlarda kullanılıyor.

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu