İngiltere

İngiliz savunma bakanlığının yayınladığı iş ilanı gizli hacker grubunu ifşa etti

MAB5 isimli gizli bir hacker ekibinin varlığı, İngiltere Savunma Bakanlığı tarafından resmi olmayan bir web sitesinde yayınlanan iş ilanıyla ortaya çıktı. İlan kısa sürede yayından kaldırıldı.

İngiltere Savunma Bakanlığı, gayri resmi bir internet sitesinde yayınlanan bir iş ilanıyla ‘sıra dışı yeteneklere sahip’ bir elektronik mühendisi aradığını duyurdu. İlanda verilen detaylar ise MAB5 adına bir hacker grubunun varlığını ortaya çıkarmış oldu.

Bakanlığın 33 bin pound gibi bir ücret tahsis ettiği mühendislik kadrosu, ‘Savunma alanındaki en iyi bilim adamları ve mühendislerle birlikte çalışacak ve benzersiz ve özel bir askeri birliğin askerlerine ve subaylarına doğrudan prototip çözümler sunmakla görevlendirilecek’ ifadeleriyle anlatılıyor.

İş ilanı, adı geçen MAB5’ten “operasyonel gereksinimler için yeni ve çığır açan bilim ve teknoloji prototiplerinin sağlanmasında uzmanlaşmış küçük bir askeri birlik” şeklinde bahsediyor.

İngiliz istihbaratının en genç direktörü siber savaş ve makine öğrenmesine odaklanacak

ÇOK FAZLA DETAY OLMASI DİKKAT ÇEKTİ

Haberi aktaran Secret Bases sitesi, ilanda MAB5 hakkında övgü dolu ifadelerin kullanıldığını belirtirken, birimin liderinin 2013 yılında bir binbaşı iken Kraliçe’nin Doğum Günü Onur Listesi’nde Britanya İmparatorluk Nişanına layık görülmüş bir Yarbay olduğu da dâhil olmak üzere inanılmaz detaylara yer verildiği yorumunda bulunuyor. İlanda bir e-posta adresi ve telefon numarası da verilmiş.

İlanda gizli ekip hakkında aşağıdaki bilgiler de yer alıyor: “MAB 5, operasyonel gereksinimler için yeni ve çığır açan bilim ve teknoloji prototiplerinin sağlanmasında uzmanlaşmış küçük bir askeri birliktir. Askeri birlik olarak düzensiz ve tanınamazdır. İş gücünün büyük çoğunluğu savunma alanının en yetenekli bilim adamları ve mühendislerinden oluşmaktadır.”

İngiliz Savunma Bakanlığı bünyesindeki gizli bir birimin ifşa olmasına sebep olan iş ilanı, kısa bir süre sonra yayından kaldırılmış.

 

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu