Siber Güvenlik

CIA Başkanı liseli hacker kurbanı

Pazartesi günü CIA Başkanı John Brennan’ın e-mail’ine yapılan siber saldırının ardından yeni bir tehdit geldi. Saldırıyı yaptığını söyleyen ve kendisini ‘Müslüman olmayan Amerikalı bir lise öğrencisi’ olarak tanıtan hacker, daha fazla bilgiyi açığa çıkarabilecekleri tehdidinde bulundu. Hacker, ayrıca Brennan’ın bir güvenlik izni için 47 sayfalık dilekçesini de ele geçirdiğini iddia etti. Bu dilekçede, Brennan’ın önceki işlerinin detaylarını içeren yurtdışı irtibatları, finansal tablolar ve diğer hassas bilgiler bulunuyor. Bu bilgiler de yakın zamanda ortaya dökülebilir. CNN haber kanalının aktardığına göre ise CIA, herhangi bir gizli bilginin tehlikede olmadığına inanıyor. CIA, “Sosyal medyada dolaşan raporların farkındayız ve materyalleri uygun otoritelere sevk ettik” dedi. 

İLGİLİ HABER >> BU KEZ OBAMA’NIN MAİLLERİ HACKLENDİ

Obama’nın istihbaratçılarının da bilgileri çalındı iddiası

CIA ve ABD İç Güvenlik Bakanlığı Başkanı’nın mail hesabına düzenlenen siber saldırıyı üstlenen kişi, kendi hacker gurubunda 6 kişi olduğunu ve hackerlardan elde ettikleri daha fazla bilgiyi açığa çıkarabileceklerini iddia etti. Hacker gurubu pazartesi günü Brennan’ın mail listesinde bulunan 20 kişinin isimlerini, telefon numaralarını, e-posta adreslerini ve sosyal güvenlik numaraları gibi hassas bilgileri yayınlamıştı. İsimler arasında 2008 yılında Obama’nın geçiş takımında çalışmış üst düzey istihbarat yetkilileri de vardı.

İLGİLİ HABER >> CLİNTON’UN TÜM YAZIŞMALARI AÇIKLANACAK

Hacker’dan Filistin mesajı

Hacker, Brennan’ın kişisel bilgilerine ulaşmak için kendini Verizon çalışanı gibi gösterdiğini iddia etti. AOL internet sağlayıcısı üzerinden de Brennan’ın kişisel mailine  erişim sağladığını söyledi. Hacker, CNN’e skalanın 1 ile 10 arasında olduğunu ve 10’un en zor derece olduğunu söyledi. Brennan’ın hesabının ise sadece 1 olduğunu belirtti. Hacker, @phphax kullanıcı adlı twitter adresinden, “Biz bunu kişisel tatmin için yapmıyoruz, biz bunu yapıyoruz çünkü Filistin’de her gün masum insanlar katlediliyor” mesajını paylaştı. Hacker’ın twitter hesabı ise askıya alındı.

HAFTALIK SİBER BÜLTEN RAPORUNA ABONE OLMAK İÇİN FORMU DOLDURUNUZ

[wysija_form id=”2″]

 

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu