Uluslararası İlişkiler

Ukrayna’nın siber güçleri Rusya’nın Karadeniz filosu sunucularına sızdı

Ukrayna'nın siber güçleri Rusya'nın Karadeniz filosu sunucularına sızdıUkraynalı siber güçler, Karadeniz Filosunun Amiral Gemisi Rus Kruvazörü “Moskva”nın sunucularına sızdı.

Ukrayna’nın Siber Güçleri, Rusya Savunma Bakanlığı hedeflerinin güvenliğini ihlal etmeye ve değerli verileri çalmaya devam ediyor. www.jeffreycarr.blogspot.com internet sitesinde yer alan bilgiye göre bu kez hedef, Rusya’nın Karadeniz filosunun iletişim sunucuları oldu. 

Güvenlik ihlali Telegram’dan duyuruldu. Duyuruda şu ifadeler yer aldı: “Ukrayna’nın siber birlikleri, Rusya Federasyonu’na bağlı Karadeniz Filosu Komutanlığı’nın iç yazışmalarına tam erişim sağladı. Mevcut yazışmalar derhal özel hizmetlere gönderildi. Yaşasın Ukrayna!”

Ukrayna’ya yönelik siber saldırılar Kasım ayında planlanmış

 

Ele geçirilen belgelerde özellikle belirtilen bir gemi, Rus Donanmasının gururu ve Karadeniz filosunun amiral gemisi Moskva idi. Geminin şemaları, aşağıda açıklanan çalıntı verilere dahil edildi:

Elde edilen bilgiler arasında ayrıca, Kırım’ın işgalinde yer alan 68. Deniz Alanı Savunma Tugayı (askeri birim # 26977, Sivastopol) ve 2014’te Ukrayna’ya yapılan Rus saldırısında yer alan Rus Destroyer Smetlivy de dahil olmak üzere 11. Anti Denizaltı Gemiler Tugayı (BASS) hakkında bilgiler de yer alıyor.

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu