Uluslararası İlişkiler

İsrail destekli Azerbaycan Siber Güvenlik Merkezi ilk mezunlarını verdi!

Azerbaycan Siber Güvenlik Merkezi ilk mezunlarını verdi!İsrail destekli Azerbaycan Siber Güvenlik Merkezi’nin ilk dönem öğrencileri mezun oldu.

İsrail’in Haifa merkezli araştırma üniversitesi olan Technion Üniversitesi’nden öğretim görevlilerinin eğitim verdiği Azerbaycan Siber Güvenlik Merkezi ilk mezunlarını verdi.

Mezuniyet töreninde konuşan Azerbaycan Dijital gelişim ve Ulaştırma Bakan Yardımcısı Samir Mammadov, merkezdeki eğitimin önemine işaret ederek, Ortadoğuda siber güvenlikteki tehditlere karşı hazırlanmak için kritik bir rol oynayacağını vurguladı.

Gelecek 3 yılda bine yakın siber güvenlik uzmanı yetiştirmeyi hedeflediklerini belirten Mammadov siber güvenlikte proaktif bir mücadeleye ihtitaç duyulduğunun altını çizdi.

Siber güvenlik eğitim programınının ilk dönemine başvuran 2 bin 300 kişiden sadece 60 kişi kabul edilmişti. Kabul edilenlerin 14’ünü ise kadın adaylar oluşturuyordu.

Azerbaycan’da İsrail destekli siber güvenlik merkezi kurulacak

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu