Siber Saldırılar

Ukraynalı hackerlar Rusya’ya saldıran oyun tasarladı

Ukraynalı hackerlar Rusya'ya saldıran oyun tasarladıIT Army of Ukraine adlı Ukraynalı hacker grubu yeniden tasarladıkları “2048” oyunu ile Rusya’ya DoS saldırıları düzenliyor.

“Play For Ukraine” adlı oyunu indiren kullanıcılar, oyun oynadıkları zaman Rusya’da belirlenen resmi hedeflere DoS saldırısı düzenleniyor. Kullanıcı sayısı arttıkça ve oyun oynandıkça Rus internet sitelerindeki aşırı yüklenmiş oluyor.

Oyun geliştiricileri yazılımın cihazlara zarar vermediğini belirtirken, güvenlik açısından oyunu oynarken vpn kullanılmasını tavsiye etti.

Geliştiriciler, oyunla hangi sitelerin hedeflediği net olarak belirtilmiyor. Hackerlar bunun yerine “Rus ordusuna hizmet eden” internet sitelerinin hedef alındığını açıkladı.

2048 oyunu 2 sayısının katlarını bir araya getirerek oynanan bir puzzle oyunu. Birçok versiyonu bulunan oyun AppStore ve Google Play üzerinden indirilen popüler bir oyun.

Ukrayna’nın siber güçleri Rusya’nın Karadeniz filosu sunucularına sızdı

Rus hackerlar da Ukrayna hedeflerine yönelik DoS saldırıları düzenliyor. Ukrayna’nın siber güvenlik otoritesinden yapılan açıklamaya göre, ülkenin bazı yurtdışı temsilciliklerinin web sitesine ulaşılamıyor.

Anonymous gibi birçok hacker grubu da Ukrayna’ya destek vermek için Rusya’ya siber saldırılar düzenliyor.

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu