İranİsrailUluslararası İlişkiler

Netanyahu: Siber Saldırılar İran Kaynaklı

İsrail başbakanı Binyamin Netanyahu, pazar akşamı Tel Aviv Üniversitesi siber güvenlik konferansında, İnternet güvenliğinin önemi ve Gazze savaşı sırasında İran kaynaklı siber saldırılar hakkında bir konuşma gerçekleştirdi. İsrail’e yönelik saldırıların arkasındaki birincil kaynağın İran olduğunu belirten Netanyahu, İnternetin sağladığı güvenli ve anonim ortamın İran ve müttefiki Hamas gibi gruplara, İsrail’e saldırmak için uygun bir otam teşkil ettiğini anlattı.

İsrail, son yıllarda siber güvenlik konusunda yaptığı devasa yatırımlar ve altyapılar ile adından söz ettirdi. Kurulduğu günden bu yana bulunduğu coğrafyadaki güvensiz konumu, ülkeyi askeri teknolojilere yatırım yapmaya ve bu alanda öncülük etmeye itti. Siberalanı da bir savaş mecrası olarak gördüklerini konuşmasında belirten Netanyahu, İsrail’i global bir siber güç olarak ortaya çıkaracaklarının altını çizdi. Başbakan konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

Siber güvenlik, bir gün herkesin meselesi olacak. Bu yüzyıl, ya siber güvenliği tesis etmeyi başaracağımız ya da insanlık için bazı fırsatları kaçıracağımız bir yüzyıl olacak.

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu