ABDRusyaUluslararası İlişkiler

Rogers: ABD Rusya’ya Karşı Siber Saldırıları Arttırmalı

ABD Parlamento İstihbarat Komisyonu başkanı Mike Rogers, ABD’nin Rusya gibi devletlere karşı daha fazla siber saldırı düzenlemesi gerektiğini belirtti. Washington Post tarafından düzenlenen siber güvenlik zirvesinde konuşan Rogers, “ABD’nin, Rusya gibi Amerikan çıkarlarına karşı hareket eden ülkelere karşı siber gücünü yeterince kullandığını düşünmüyorum.” şeklinde konuştu.

Rogers, Amerikan finans sektörünü hedef alan Rusya kaynaklı saldırılara değindi. Özellikle Ağustos’taki JP Morgan Chase saldırısından bahseden Rogers, bu saldırının arkasında devlet desteği olduğunu belirtti. Rogers’a göre saldırının nedeni, ABD’nin Mart ayında Rusya’ya koyduğu ambargolar.

Rogers, kısa zamanda ABD’nin ofansif/saldırgan operasyonlar düzenlemesi ve bu saldırıların nasıl olması gerektiğine dair politikalar geliştirmesi gerektiğini açıkladı.

Siber saldırıya uğradığı kesinleşen JP Morgan Chans finans şirketi, saldırıdan etkilenme ihtimali olan 76 milyon hesabın raporlarını açıkladı.

Rogers, özel sektör ağlarının ABD’deki ağların %85’ini oluşturduğunu ve bu ağların da, arkasında devlet desteği olan günümüzdeki siber saldırılara karşı “hazırlıklı olmadığını” belirtti.

 

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu