İsrail

İsrailli hedeflere saldıran İranlı hackerlar Log4j zafiyetini istismar etti

İsrailli hedeflere saldıran İranlı hackerlar Log4j zafiyetini istismar ettiİranlı hackerların geçtiğimiz hafta keşfedilen Log4j zafiyetini istismar ederek İsrailli resmi ve ticari 7 hedefe saldırdığı belirlendi.

Tel-Aviv merkezli Check Point siber güvenlik firmasından yapılan açıklamada, İranli siber tehdit unsurlarının, firma ve kurumların kontrolünün tamamen ele geçirilmesine olanak tanıyan Log4j zafiyetindan yararlanarak İsrail’deki devlet kurumları ve firmaların da dahil olduğu 7 hedefe saldırdığını duyurdu.

İsrailli firma söz konusu saldırıların tespit edilir edilmez engellendiğini açıkladı. Hedeflere ilişkin herhangi bir detay paylaşılmadı.

Microsoft ve siber güvenlik firması Mandiant, söz konusu zafiyeti Çinli, Türk ve Kuzey Koreli hackerlar tarafından istismar edildiğini açıklamıştı.

Mandiant firmasından siber güvenlik analisti John Hultquist, İranlı tehdit aktörünün çok agresif ve tehlikeli olduğunu belirterek, daha önce İsrail’e yönelik fidye yazılım saldırıları gerçekleştiği bilgisini paylaştı.

İranlı saldırgan eski İsrail Genelkurmay Başkanını hackledi

İran Devrim Muhafızları ile ilişkili olduğu tahmin edilen APT35 grubu, genel olarak gazetecilere, aktivistlere, sivil toplum kuruluşlarına yönelik oltalama saldırılarıyla biliniyor.

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu