İsrail

İsrail istihbarat kurumlarına hacker şoku! Mossad şefinin fotoğrafları ele geçirildi

Yossi Kohen ve NetanyahuDünyanın önde gelen istihbarat örgütlerine sahip olan İsrail, Mossad ve Shin Bet yetkililerine ait gizli bilgilerin ele geçirilmesiyle sarsıldı. 

Justice for Palestine adlı bir hacker grubu, 8 Kasım’da yaptığı açıklamada İsrail istihbaratı ve askeri kurumlarında görev alan yetkililerin gizli bilgilerini yayınladı. “Filistin topraklarında işgalci olan İsrailli yetkililerin özel hayatıyla ilgili” olduğunu söyledikleri veriler arasında yazılı mesajlar, fotoğraf ve videolar da bulunuyor. Hackerlar ele geçirdikleri verileri Farsça yayın yapan bir Telegram kanalında yayınladı. 

İran, İsrail başbakan adayı Gantz’in telefonuna sızmış

Grup bu eylemi masum Filistinlilere zarar veren Siyonist rejimin suç unsurlarını ortaya çıkarmak görevinin bir parçası olduğunu ilan etti. 

Hackerların iddialarına göre ülkenin iç isithbarat örgütü Shin Bet’in Ronen Bar, Mossad eski şefi Yossi Cohen ve İsrail askeri istihbarat örgütü Aman’ın başkanı Aharon Haliva ile ilgili gizli bilgiler ele geçirilerek yayınlandı. 

GEÇEN AY DA BENZER BİR EYLEM YAŞANDI

Gizliliği ile ün yapan İsrailli istihbarat kurumlarının yaşadığı veri sızıntısının geçtiğimiz ay yaşanan başka bir siber saldırının arkasından gelmesi dikkat çekti. Kendilerine Moses Staff adını veren grup İsrail Ordusunda görev yapan birçok askerin kişisel verilerini sızdırmıştı. Ele geçirilen bilgiler arasında İsrail’de zorunlu askerlik yaşına gelmiş binlerce gencin kişisel verileri de bulunuyordu. Bu eylemden bir gün önce de aynı grup İsrail Savunma Bakanı (Eski Genelkurmay Başkanı) Benny Gantz’ın kişisel fotoğraflarını yayınlamıştı.  

Grup aynı zamanda Savunma Bakanlığına ait askeri dökümanlar, haritalar ve birliklerin sevkiyat kayıtlarını da ele geçirdiklilerini açıklamıştı.

MOSSAD Başkanı Cohen: Siber alanda her geçen gün daha savunmasız hale geliyoruz

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: