Siber Güvenlik

Siber güvenlikte uzman açığı Cybrary’e yaradı!

Dünya çapında ilk ve tek ücretsiz siber güvenlik online kursu sağlayan Cybrary, Inner Loop Capital ve New Stack Ventures ile yapılan çekirdek fonlamayla 400 bin dolar yatırım aldı. Bu fonlama sirkülasyonu, Cybrary’yi geniş kitlelere ulaştırıp, ek kurs içeriklerini artırmakta kullanılacak.

2015’te kurulan Cybrary siber güvenlik araştırmacılarına pratik yapma imkanı vererek, erişimi ücretsiz, yüksek kalitede, açık kaynak ve sonuç odaklı IT ve siber güvenlik pratiği sunuyor.

Cybrary misyonunu, kapsamlı IT ve siber güvenlik eğitim olanaklarını imkan bulamayan kişilere bu alanda kendilerini geliştirmede yardımcı olmak ve araştırmalarında ilerleme sağlamalak olarak tanımlıyor. Ocak 2015’te yayına başlayan site, 175 bin kullanıcıdan fazla kişiye ulaşmış durumda. Sitenin kurucularından Ryan Corey: “Vizyonumuz, Cybrary’i en geniş ve en etkili online siber güvenlik topluluğu yapmak. Bunlardan bazıları; ücretsiz öğrenme, iş becerisi ve bu alandaki açığı ele alarak pazarı sürdürmek olarak sıralanabilir. İsteğimiz, bu topluluğu genişletip kullanıcıların kendi profillerini öne çıkardıkları, becerilerini paylaştıkları ve başkalarının öğrenmesine de katkıda bulundukları bir alan haline getirmek.”

Son birkaç ayda Cybrary, siber güvenlik işgücü yeteneklerini artıracak ve aynı zamanda siber güvenlik uzmanlarının kariyerlerine ivme kazandıracak girişimler başlattı. Bu girişimler arasında kadınların siber güvenlik endüstrisinde ilerlemelerine yardım etmek için düzenlenen Women in Technology (WIT) programı ve eğitim platformu girişimlerini faydalı kılan Cornerstone, yüksek eğitim öğrencilerine yardım amaçlı tasarlanan öğretici alıştırma platformu; IT ve siber güvenlik programını yönetmek üzere tasarlanan platformu ve çalışanlarına siber güvenlik eğitim programı sağlayan organizasyonlara yardım etmek için güvenlik eğitim platformu geliştirmek sıralanıyor.

Son zamanlarda Cybrary, sosyal medyada siber güvenlik markalarında ilk yüz sıralamasında 51. sırada yer alıyor. Ayda bir başlatılan yeni kurslarıyla Cybrary siber güvenlikte en çok tercih edilen modern eğitim kursları sunuyor.

HAFTALIK SİBER BÜLTEN RAPORUNA ULAŞMAK İÇİN FORMU DOLDURUNUZ

[wysija_form id=”2″]

 

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu