Kablosuz modemler için yeni iletişim protokolü hazır

Kablosuz internet bağlantıları için WPA3 adlı yeni bir protokol geliştirildi. Yeni modemler elektronik cihazlarınızla iletişim için bu protokolü kullanacak.

Kablosuz internet bağlantıları için WPA3 adında yeni bir protokol geliştirildi. Bundan sonra yeni modemler, bilgisayarınız, telefonunuz ve akıllı ev eşyalarınızla iletişim için bu protokolü kullanacak.

WPA3 aynı zamanda çalışma ortamında da kablosuz internet güvenliğini artıracak. Teknoloji şirketlerinin Wi-Fi protokollerini geliştirmek üzere kurduğu Wi-Fi İttifakı bu özellikleri 2018’in başlarında açıklamıştı.

Wi-Fi her gün kullandığımız ve varlığını sorgulamadığımız bir sistem. Ancak biz çok ciddiye almasak da birçok hassas veri kablosuz internet aracılığıyla iletiliyor. Bu yüzden iletişim ağının güvenliği oldukça önemli. Wi-Fi kullanıcılarının güvenliğini sağlamak için yeni protokol saldırılara karşı daha dirençli hale getirildi.

Artık saldırganlar çevrimdışı sözlük tabanlı saldırıları gerçekleştirerek kablosuz ağ şifresini tahmin etmek üzere sınırsız sayıda tahminde bulunamayacak.

WPA3 Wi-Fi İttifakı tarafından onaylanan tüm yeni modemlerde kullanılacak. Ayrıca bireysel satıcılar mevcut modemlerin yazılımlarını bu protokolle uyumlu hale getirmek için güncellemeler hazırlıyor.

Kaynak: Dünya Halleri

Siber Bülten abone listesine kaydolmak için formu doldurunuz

Tags: ,

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: