Siber Güvenlik

İngiltere’den KOBİ’ler için siber güvenlik desteği

İngiltere hükümeti küçük ve orta boy işletmelerin (KOBİ) siber dayanıklılığını güçlendirmek amacıyla yaklaşık 1,5 milyon dolarlık destek paketi açıkladı. İnternet üzerinden gerçekleşen ticaretin güvenli şekilde yapılmasını siber güvenlik stratejisinin merkezine yerleştiren İngiltere’nin açıkladığı pakete göre, her alanda faaliyet gösteren ve online varlığı olan KOBİ’lere 7,500 dolara kadar destek verilecek.

Dijital Ekonomi Bakanı Ed Vaizey’in açıkladığı pakete göre, destek alacak firmalara siber güvenlik danışmanlığı verilecek. Bu ay içerisinde başlatılması planlanan insiyatifin bir amacı da ülkenin siber güvenlik sektörünü KOBİ’ler ile buluşturmak. KOBİ’ler danışmanlık hizmetini İngiliz siber güvenlik şirketlerinden alması öngörülen plan, böylece destek finansmanının ülkede kalmasını sağlayacak.

2015 Bilgi Güvenliği Araştırmasının sonuçlarına göre İngiltere çapındaki küçük boy işletmelerin yüzde 74’ü bilgi güvenliği konusunda sorun yaşadı ve bu sorunlar 75 bin ile 310 bin sterlin arasında zararla sonuçlandı.

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu