Siber Güvenlik

İngiltere siber suçlarla mücadele için son teknoloji üs açmaya hazırlanıyor

İngiltere, siber güvenlik kalkanını güçlendirmek için yeni bir merkez açıyor. Bir teknoloji harikası olarak tasarlanan binanın siber savunmayı güçlendirmek için açılacağı bilinse de, görev alacak kişiler ve tesisin neler yapabileceğine ilişkin bilgiler halen gizemini koruyor.

İngiltere Savunma Bakanlığı, yeni “Siber Güvenlik Operasyonları Merkezi” (CSOC)ni açmaya hazırlanıyor. 40 milyon sterlin harcanacak olan merkez, İngiltere’nin siber tehditlere karşı korunmasını güçlendirmeyi hedefliyor.

İLGİLİ HABER >> İNGİLTERE EN ZEKİ SİBER GÜVENLİKÇİLERİ BU SORULARLA ARIYOR

Corsham, Wiltshire’de bulunan bir Savunma Bakanlığı tesisine bağlı olan ve “teknoloji harikası” siber savunma donanımına sahip olacak bu yeni merkez, savunma altyapısını siber suçlular, hackerlar ve istihbarat nedeniyle sisteme sızmaya çalışan diğer ülkeler gibi kötücül aktörlere karşı savunma görevi yapacak.

İngiliz hükümetinin, ülkeyi siber saldırılardan korumak için önümüzdeki 5 yılda 1.9 milyar sterlinlik yatırım gerçekleştireceği biliniyor.  CSOC’a yapılacak olan bu yatırım da, hükümetin başlattığı Savunma Bakanlığının operasyonel siber güvenlik kapasitesini modernize etme ve dönüştürme planının bir parçasını oluşturuyor.

İLGİLİ HABER >> İNGİLTERE’DE GÖZETİM ORWELL’IN 1984’ÜNDEN DAHA KÖTÜ!

İngiltere Savunma Bakanı Michael Fallon konuya ilişkin açıklamasında, tasarlanan bu yeni merkezin, silahlı kuvvetlerin görevlerini güvenle yerine getirmesini garanti altına alacağını belirterek şunları söyledi:

“Yükselen savunma bütçemiz, konvansiyonel yeteneklerimize gerçekleştirilen yatırımlar devam ederken, siber ortamda da düşmanlarımızın bir adım önünde duracağımız anlamına geliyor.”

HAFTALIK SİBER BÜLTEN RAPORUNA ABONE OLMAK İÇİN FORMU DOLDURUNUZ

[wysija_form id=”2″]

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu