İsrailKüresel

CyberArk satın almaya doymuyor!

Son zamanlarda yaptığı satın alımlarla isminden söz ettiren İsrailli siber güvenlik şirketi CyberArk, ABD merkezli Viewfinity şirketini satın almak için 30,5 milyon dolar ödemeyi gözden çıkardı.

İLGİLİ HABER >> CYBERARK 20 ÇALIŞANI OLAN GÜVENLİK ŞİRKETİ SATIN ALDI

İsrail’de de ofisi bulunan Viewfinity, Windows ağlarındaki kullanıcı ayrıcalıklarını kontrol eden bir yazılım geliştirmek üzerine çalışmalar yapıyor.  CyberArk’tan yapılan açıklamada Viewfinity’nin geliştirdiği teknoloji ile şirketlere saldıran kötü amaçlı yazılımları engelleyip, hackerların buradaki ağlarda gezinme olanaklarını kısıtlayacaklarını ifade edildi.

İLGİLİ HABER >> İSRAİL’DE SİBER GÜVENLİK LİSE MÜFREDATINA GİRDİ

CyberArk sözcüsü ayrıca Viewfinity’nin 30 çalışanından “neredeyse hepsini” istihdam etmeyi umduklarını da sözlerine ekledi. CyberArk’ın dünya genelinde toplam 500 çalışanı bulunuyor.

İLGİLİ HABER >> SİBER DÜNYANIN EN ETKİLİ 10 START-UP’I

Şirketin başında bulunan Udi Mokady açıklamasında: “Ayrıcalık zafiyetleri, kuruluşların IT altyapılarının hemen her tabakasında bulunur ve geliştirilmiş saldırılarla %80-100 oranında kötüye kullanılır.” şeklinde konuştu.

Viewfinity’nin gelecek sene gelirini yılıık 7 milyon dolardan 9 milyon dolara çıkarmasını öngören CyberArk yönetimi, sadece Nisan – Haziran ayları arasında 36 milyon dolar kazanç elde etti.

HAFTALIK SİBER BÜLTEN RAPORUNA ABONE OLMAK İÇİN FORMU DOLDURUNUZ

[wysija_form id=”2″]

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu