Uluslararası İlişkiler

Seçime giden Almanya’dan Rusya’ya siber saldırı uyarısı

Seçime giden Almanya'dan Rusya'yaya siber saldırı uyarısıAlmanya hafta başında Alman politikacıları hedef alan siber saldırılardan Rusya’yı sorumlu tuttu . 

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Andrea Sasse, başkent Berlin’de yaptığı açıklamada, “Hükümet olarak Rusya’yı bu kabul edilemez siber faaliyetleri derhal durdurmaya davet ediyoruz.” ifadelerinin kullandı.

Sasse, Almanya’dan bir bakanlık yetkilisinin geçen hafta doğrudan doğruya Rusya Dışişleri Bakanlığı temsilcisine aynı talebi ilettiğini ifade etti.

ALMAN SİYASETÇİLER, KİMLİK AVI SALDIRILARIYLA HEDEF ALINDI

Sasse, Ghostwriter adlı bir hacker grubunun geleneksel siber saldırı yöntemlerini dezenformasyon operasyonlarıyla birleştirdiğini ve bir süredir Almanya’yı hedef aldığını  gözlemlendiklerini söyledi. 

Sasse, Almanya’da 26 Eylül’de gerçekleştirilecek seçim öncesinde, milletvekillerinin kişisel giriş bilgilerini almaya yönelik kimlik avı saldırılarının düzenlendiğini söyledi.

Alman basınında çıkan haberlerde, iktidardaki koalisyona dahil partilerden bazı milletvekillerinin saldırıdan etkilendiği belirtiliyor.

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu