ElectionHackingİsrail

İran, İsrail başbakan adayı Gantz’in telefonuna sızmış

Benny Gantz, eski genelkurmay başkanlarından

İranlı siber saldırganların, İsrail Binyamin Netanyahu’nun en büyük rakibi olarak kabul edilen Benny Gantz’in telefonuna sızdığını iddia edildi.

İsrail’de seçimler yaklaştıkça bir yandan ‘seçim hackleme’ endişeleri artarken bir yandan da öne çıkan siyasilere yönelik siber operasyonlar dikkat çekiyor.

Reuters’in İsrail medyasına dayandırdığı habere göre, İsrail iç istihbarat birimi Shin Bet, siber saldırganların Başbakan Binyamin Netanyahu’nun en büyük rakibi olarak kabul edilen Benny Gantz’in telefonuna sızdığını tespit etti. Shin Bet’e göre Gantz’ın telefonunun hacklenmesindeki baş şüpheli İranlı hackerlar.

GANTZ İDDİALARI REDDETTİ

İsrail 2011-2015 yılları arasında Genelkurmay Başkanlığı yapmış olan Gantz’ın telefonunda bulunan kişisel bilgiler ve mesajların İran istihbaratının eline geçmiş olabileceği belirtiliyor.

Eski komutanın telefonunun hacklendiğini 5 hafta önce öğrendiği bilgisi verildi.

Gantz ise iddianın asılsız olduğu ve bu ‘dedikoduyu’ Netanyahu’nun çıkardığını iddia etti. Bir basın toplantısında konuşan Gantz, “Devam eden bir güvenlik olayının ortasındayız… ve aniden biri, tamamen halüsinasyonlu politik dedikodu olan bir hikaye ortaya koyuyor. Telefon hikâye değil. Bana karşı bir tehdit yoktu, orada güvenlik bilgisi yoktu ve hiçbir şekilde şantaja maruz kalmam. Birileri bir oyun oynuyor ve asıl sorunu, var olmayan bir şeye dönüştürüyor” dedi.

Siber Bülten abone listesine kaydolmak için formu doldurunuz

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: