İsrail

Hamas’tan İsraillilerin telefonlarına sızma girişimi

İsrailli siber güvenlik şirketi Clearsky, Hamaslı siber saldırganların İsraillilerin telefonlarını hackleme girişiminde bulunduklarını iddia etti. Clearsky’ye göre örgüt, hackleme girişiminde bulunurken İsraillileri füze saldırıları konusunda uyaran bir uygulamanın sahte versiyonunu kullandı.

Binlerce İsrail vatandaşının, Gazze Şeridi’nden füze ateşlendiğinde sirenlerin çalmasıyla telefonlarına uyarı gelmesini sağlayan uygulamayı cep telefonlarına indirdiği biliniyor. Hamas’ın kullandığı sahte versiyonun ise orijinal uygulamayı taklit ettiği ve yüklendiği telefonların sahiplerinin konumlarını takip etme, konuşmalarını kayıt altına alma, fotoğraf çekme hatta mesaj göndermeye imkân verdiği belirtiliyor.

Clearsky’den yapılan açıklama, İsrail ile Hamas arasında Hamas’ın Gazze Şeridi yakınlarındaki İsrailli topluluğa 200’e yakın roket göndermesi ile baş gösteren şiddetin kızıştığı bir dönemde yapıldı. Clearsky ayrıca bunun Hamas’ın İsrail’e ve vatandaşlarına yönelik başlatma girişiminde bulunduğu bir dizi siber saldırının ilk aşaması olabileceği konusunda uyardı.

Siber Bülten abone listesine kaydolmak için formu doldurunuz

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: