Çin

Çin, 2025’te bilgi güvenliği endüstrisinde büyümeyi hedefliyor

Çin, bilgi güvenliği endüstrisinde büyümeyi hedefliyorÇin hükûmetinden ülkenin bilgi güvenliği endüstrisinde hızlı bir şekilde büyümesi için hamle geldi. Bilgi güvenliği endüstrisi için büyüme programı oluşturan hükûmet, 2025’e kadar yüzde 30 büyüme hedefliyor.

Pekin yönetimi ülkenin bilgi güvenliği endüstrisinde giderek gelişmesi ve pazarda ana odak olma hedefiyle bilgi güvenliği büyüme programını açıkladı.

Geçen hafta yayımlanan “Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı Dâhil On Altı Departmanın Veri Güvenliği Endüstrisinin Gelişimini Teşvik Etmeye Yönelik Yol Gösterici Görüşleri” başlıklı program, endüstrinin yıllık yüzde 30 bileşik büyüme oranıyla ölçeklendirilmesi ve böylece 2025 yılına kadar yıllık 15 milyar Yen (22 milyar dolar) gelire ulaşması için iddialı bir program ortaya koydu.

HEDEF ULUSLARARASI REKABETTE LİDER OLMAK 

Bu hedefe ulaşmak için Çin’in, beş güvenlik laboratuvarı, üç ila beş ulusal veri güvenliği endüstri bölgesi, yenilikçi uygulamalar için on gelişmiş tanıtım alanı oluşturacak, uluslararası rekabet gücüne sahip bir dizi lider ve öncü işletme, bireysel rekabetçi işletmeler ve uzmanlaşmış özel ve yeni küçük dev işletmeler yaratacağı programda belirtiliyor.

Söz konusu program daha fazla bilgi güvenliği ürününün geliştirilmesi ve mevcut tekliflerin güvenliğinin iyileştirilmesi gerektiğinin altını çiziyor.

Çin menşeli gizli takip cihazının İngiliz makam araçlarında ne işi var? 

Pekin, iç talebi karşılamayı ve küresel alıcıları çekme potansiyeline sahip ürünler yaratmayı umuyor.

BİR KUŞAK BİR YOL GİRİŞİMİNDEKİ ÜLKELERE İŞ BİRLİĞİ ÇAĞRISI

Çin ayrıca ülkenin “Bir Kuşak, Bir Yol” kalkınma girişimine katılan ülkelerdeki bilgi güvenliği endüstrisi ile iş birliği çağrısında bulundu.

Ülkenin bilgi güvenliği sektörünü büyütme planının 2035 yılına dek ortaya koymuş olacağı sonuçlar ise şöyle:  Söz konusu program doğrultusunda 2035 yılına kadar Çin, sanayi politikası sisteminde daha da gelişmek, bilgi güvenliğinin temel teknolojileri, ürünleri geliştirme seviyesi ve profesyonel hizmet yeteneklerinde dünyanın ileri sıralarında yer almak, uygulama yeteneklerini önemli ölçüde geliştirmek ve uluslararası rekabet gücüne sahip liderler ortaya çıkarmak istiyor.

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu