Siber Güvenlik

Trump ve Flynn ABD’yi siber silah cennetine çevirebilir

Kasım ayında gerçekleşen Amerika başkanlık seçimlerinde kazanan Donald Trump, milli güvenlik danışmanı olarak Michael Flynn’i atamayı düşünüyor. Afganistan ve Irak’taki istihbarat operasyonlarında kilit pozisyonda görev alan Flynn aynı zamanda Trump’un başkanlık kampanyasında askeri danışman olarak çalışıyordu. 2014’te emekli olduktan sonra siber tehditlere karşı danışmanlık şirketi açan Flynn, ABD’nin siber güvenlikte rakiplerinden geride kaldığına inanıyor.

[ilink url=”https://siberbulten.com/uluslararasi-iliskiler/abd-lisede-siber-guvenlik-egitimi-icin-bu-mufredatlari-oneriyor/”]ABD lisede siber güvenlik eğitimi için bu müfredatları öneriyor[/ilink]

Verdiği röportajda Çin, Rusya ve İran gibi ülkelerin ve milletler arası suç örgütlerinin Amerika ağlarına yaptığı siber saldırıların şaşırtıcı düzeyde olduğunu belirten Flynn ülkenin bu duruma kesinlikle hazırlıklı olmadığının altını çizdi.

Ofansif siber silahlar kullanımının gerekliliği konusunda yeni ABD başkanı Trump’a katıldığını belirten Flynn, sadece savunma yaparak bir oyunun kazanılamayacağını, belirli ölçüde ofansif hamleler yapılması gerektiğini belirtti.

[ilink url=”https://siberbulten.com/sektorel/trky/ozturkci-siber-operasyonla-hukumeti-devirebilirsiniz/”]Öztürkçi: Siber operasyonla hükümeti devirebilirsiniz[/ilink]

 

Özellikle geçtiğimiz ekim ayında, Amerika istihbarat ajanslarının Rusya’yı başkanlık seçimleri öncesinde politik hedeflere siber saldırılar düzenlemekle suçlamasının ardından Obama hükümeti de siber yollarla karşılık verme konusunu masaya yatırmıştı.

CSO websitesinde çıkan habere göre aynı röportajda Amerika’nın siber güvenlik alanındaki gelişimini oldukça yetersiz bulduğunu söyleyen Flynn, karmaşık siber konuları halktan her kesimin anlayabileceği şekilde açıklayabilecek bir sözcü görevlendirilmesinin önemini savundu.

Michael Flynn, teknoloji alanındaki yeni kanun ve politikaları tartışmak için hem kamu yönetiminden hem de özel sektörden liderlerin katılacağı bir ekip kurulmasının gerekliliğini vurguladı.

SİBER BÜLTEN ABONE LİSTESİNE KAYDOLMAK İÇİN FORMU DOLDURUNUZ

[wysija_form id=”2″]

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu