Siber Güvenlik

Siber sigorta şirketi 40 milyon dolar yatırım aldı

Müşterilerinin üçüncü partiden kaynaklanan hukuki sorunları yüzünden ortaya çıkan cezaları ödemeyi vaat eden siber sigorta şirketi Coalition 40 milyon dolar yatırım aldı.

Ribbit Capital’in liderlik ettiği yatırım oturumunda Greenoaks Capital ve Hillhouse Capital de yer aldı.

Coalition’ın müşterilerine sunduğu hizmetler arasında siber dolandırıcılık, veri sızıntısı ve fidye yazılım saldırılarına karşılık veren üçüncü partilerden kaynaklanan sorunların meydana getirdiği maddi zararları karşılamak da bulunuyor. Şirket ABD merkezli şirketlere “siber saldırılara ne kadar hazırlıklı olduklarına dair” bilgi vermeyi de vaat ediyor.

Siber sigorta ne kadar verimli?

Yeni gelen yatırımı veri analitiğine yatırmayı planladığını açıklayan şirket yetkilileri bu sayede şirketlerin güvenlik durumunun daha sağlıklı bir şekilde fotoğrafını çekmeyi amaçlıyor. Şirket son olarak geçen sene şubat ayında 10 milyon dolarlık değerlemeye ulaşmıştı.

Siber sigorta şirketlerine yönelik yatırımcı ilgisi son zamanlarda artmaya devam ederken, siber sigortaların ne kadar verimli olduğu tartışmaları da beraberinde geliyor. NotPetya saldırısı sırasında dünyanın önde gelen kargo firmalarından Maersk’in tüm çevrimiçi varlığının yok olması sonrasında siber sigorta yapan firmanın kaybı karşılamadığı öğrenilmişti.

Zurich Sigorta 300 milyon dolar değerindeki zararı NotPetya‘nın arkasında devletlerin olduğunu ve bu siber saldırının bir askeri eylem niteliğinde olduğunu belirterek karşılamayı reddetmişti.

Siber Bülten abone listesine kaydolmak için formu doldurunuz

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: