Siber Güvenlik

Siber Güvenliğin 18’lik Şampiyonu

Sussex’li 18 yaşındaki öğrenci Ben Jackson, Birleşik Krallık’ta düzenlenen Siber Güvenlik Ustalık Yarışması’nın kazanarak en genç şampiyon unvanına sahip oldu.

PwC’nin öncülüğünde ve istihbarat kurumu GCHQ ile Ulusal Suçlar Dairesi’nin desteğiyle gerçekleşen siber saldırı simülasyonunda katılımcılardan güç merkezlerindeki veri açığını araştırmaları istendi. Saldırı gerçekleştirecek ‘çalışan’ görevindeki adaylar, aynı anda hem hacktivist siber saldırılar hem de devlet daireleri ve şirketlerden gelen güncelleştirmelerin baskısı altında zamana karşı yarıştılar. Mücadele veren 42 amatör, tekniğin yanı sıra takım çalışması ve liderlik gibi yeteneklerine göre de oy topladı.

[ilink url=”https://siberbulten.com/uluslararasi-iliskiler/18-yasindaki-hacker-pentagonu-hackledi/” style=”tick”]İlgili haber >> 18 yaşındaki hacker, Pentagon’u hackledi[/ilink]

Yarışmanın siber güvenlik endüstrisindeki profili yükseltmesi ve sektörde artan kalifiye eleman sıkıntısına keşfettiği yeteneklerle çare olması bekleniyor.

Bu kadar ünlü bir yarışmanın galibi olmanın çok şaşırtıcı ve aynı zamanda gurur verici olduğunu söyleyen Jackson’ın şu anda geleceğine dair pek çok seçeneği bulunuyor. Üniversite kurslarından şirket eğitimlerine ve hatta dünyaca ünlü şirketlerin sponsorluğundaki pek çok etkinlik elinin altında. Kendisi de bunun hayatını değiştiren bir tecrübe olduğunu belirtip gelecekte kariyerini siber güvenlik alanında ilerleteceğini söylüyor.

Siber Bülten abone listesine kaydolmak için formu doldurunuz

[wysija_form id=”2″]

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu