Siber Güvenlik

Mac kullanıcıları, sahte flash güncellemesine dikkat!

Mac kullanıcılarını hedef alan ve Flash Player uygulaması gibi gözüken önemli bir kötücül yazılım yayılma yöntemi deşifre edildi. SANS yetkilileri tarafından yapılan açıklamada Facebook üzerinden muhtemel hedeflerin tıklaması sağlanan sahte bir link ile gittikleri sayfada çıkan uyarıda, Flash Player sürümünün eski olduğu ve güncelleme yüklenilmesi gerektiği söyleniyor.

İLGİLİ HABER >> GOOGLE GÜVENLİ REKLAM İÇİN OTOMATİK OYNATMAYI DURDURDU

OS X 10.11 adıyla gözüken güncellemede, bir yandan Adobe Flash’ın gerçek bir kopyası yüklenirken aynı zamanda kimi sistem problemleri çıkartan ve bunların çözümü için kullanıcıdan para isteyen başka bir kötücül yazılım daha yükleniyor.

Yükleyici Apple geliştirici sertifikasına sahip olduğundan OS X’lerin Gatekeeper korumasına takılmadan makinaya yüklenebiliyor. Uzmanlar bu tehdidin antivirüsler tarafından henüz saplıklı bir şekilde saptanamadığı için kullanıcıları kaynağını bilmedikleri linkler karşısında daha dikkatli olmaya çağırıyor.

HAFTALIK SİBER BÜLTEN RAPORUNA ABONE OLMAK İÇİN FORMU DOLDURUNUZ

[wysija_form id=”2″]

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu