Kaspersky Lab, TEGV ile işbirliğine gitti

“Çocuklarımızı Eğitimle Güçlendirelim” sloganıyla yola çıkan Kaspersky Lab, bu doğrultuda Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile işbirliğine gidiyor.

Kaspersky Lab, Ramazan ayında Türkiye’de anlamlı bir kampanyaya imza atarak hem internetten hem de Vatan ve Teknosa mağazalarında kutulu olarak satılan Safe Kids, Total Security ve İnternet Security ürün satışlarından elde edilen bir kısım geliri ihtiyaç sahibi çocuklara bağışlayacak.

10 Haziran 2019 tarihine kadar sürecek kampanya kapsamında cihazlarını ve sevdiklerini online dünyanın tehditlerinden korumak isteyenler yüzde 40 indirimden faydalanırken aynı zamanda çok sayıda çocuğun eğitimine de katkı sağlamak üzere bağışta bulunmuş olacak.

Ramazan kampanyası odağında özellikle bu dönemde hayırsever kişilerin internet üzerinden yapacağı bağışlarda dikkatli olmalarını da hatırlatan şirket, bu doğrultuda tavsiyelerini de şöyle sıralıyor:

  • İnternet üzerinde; “Bağış yapmak ister misiniz?” şeklinde gelen tekliflerle karşılaştığınızda bunlara şüpheyle yaklaşın ve kaynağının güvenilir olduğundan emin olmadığınız linklere tıklamayın.
  • Mesaj gerçek gibi görünüyorsa bağış koşullarını teyit etmek için ilgili kurumla irtibata geçin. Yalnızca kurum-dernek her şeyi doğrudan kabul ettiği takdirde bağlantılara tıklayın ve bağış için harekete geçin.
  • Doğrulanmamış bilgileri arkadaşlarınızla ve tanıdıklarınızla paylaşmayın.
  • Kimlik avı ve dolandırıcılık saldırılarına karşı koruma sağlayan sağlam bir güvenlik çözümü kullanın. Bu tür çözümler sahte sitelere geçişi engeller ve siber suçluların değerli bilgilerinizi çalmasının önüne geçer.
  • Bağlantıları rastgele paylaşmayın. Sosyal ağları sorumlu bir şekilde kullanmanın altın kurallarını takip edin. Arkadaşlarınız bu yüzden size teşekkür edecek.
  • Kişisel verilerinizi girdiğiniz web sitelerinin URL adreslerine özellikle dikkat edin. Adres gerçekten kredi kart numaranızı girmek istediğiniz websitesine mi yoksa bir kimlik avı sitesine mi ait? Kimlik avı saldırılarını tanıma ve bunlara karşı kendinizi koruma yolları hakkında daha fazla bilgi için bu blog yazısını okuyabilirsiniz.

Kaspersky Lab’ın bu özel kampanyası Ramazan ayı boyunca sürecek ve 10 Haziran’da sona erecek. Kampanya ile ilgili daha fazla bilgiye bu link üzerinden erişilebilir.

Siber Bülten abone listesine kaydolmak için formu doldurunuz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.