Siber Güvenlik

Halifax Güvenlik Forumu IŞİD’in  hedefinde

Sosyal medyada etkin olmasıyla gündeme gelen IŞİD’in son hedefi dünyanın önemli güvenlik konferanslarından biri olan Halifax Uluslararası Güvenlik Forumu oldu.

Washington merkezli Forum’un Başkanı Peter Van Praagh IŞİD’in konferans görevlilerine ve katılımcılara mesaj atarak sosyal medya üzerinden propaganda yaptığını söyledi.

Praagh açıklamasında “IŞİD İngiliz rehineyle ilgili videoyu yaymak için bizim forumun hashtagini (#HISF2014) kullanıyor.  Ayrıca IŞİD’in  forum görevlilerine ve katılımcılara mesaj gönderdiğini saptadık.” dedi.

Praagh “İnsanlar fikirlerini tartışmak ve konuşmak için bir araya geldiğinde, bu kendi fikirlerini empoze etmek isteyenleri korkutur. Bu yüzden müzakerenin baltalanmaya çalışılması beni pek de şaşırtmadı.” dedi. Forumun hastagının sosyal medyada kullanımını engelleyemediklerine işaret eden Van Praagh “Engelleyemiyorz ancak  izlemeye devam ediyoruz.” diye ekledi.

 

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu