Siber Güvenlik

Getir’den sızan kişisel verilere ilişkin açıklama!

Getir'den sızan kişisel verilere ilişkin açıklama!Türkiye’de ve dünyada teslimat hizmeti sunan Getir, firmadan kişisel verilerin ve parola bilgilerini sızdırılmadığını açıkladı. 

Geçtiğimiz hafta sahibinden internet sitesi ve Getir’de meydana gelen bilgi güvenliği olayı sonrası  konuyla ilgili Getir’den açıklama geldi.

Firmadan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Şirketimiz sistemlerine kartın ait olduğu bankayı ve bankanın algoritması vasıtasıyla kart numarasının geçerli olup olmadığını belirten kredi kartı numaralarının bazı haneleri yansımaktadır. Kredi kartı numaralarınızın tamamına ve Masterpass hesap bilgilerinize yürürlükteki mevzuat uyarınca erişimimiz bulunmamaktadır. Dolayısıyla, olay dahilinde kullanıcılarımıza ait herhangi bir finansal veri ya da Getir hesabına giriş için kullanılan kişiye özel tek kullanımlık şifre bilgileri vb. herhangi bir hassas nitelikli veri yer almamaktadır.”

Milyonlarca kişinin kullandığı sahibinden.com’a siber saldırı: Binlerce kullanıcının verileri çalındı!

Açıklamada ayrıca , ” Şirketimizin veri güvenliği ekipleri tarafından titizlikle yürütülen incelemeler ve sızma testleri neticesinde, Şirketimizin kullandığı sistemlere yönelik bir siber saldırı veya siber saldırıya yol açabilecek herhangi bir güvenlik açığı tespit edilmemiştir.Buna ilaveten ilgili tüm yetkili kurum ve kuruluşlar nezdinde hukuki süreçler de derhal başlatılmış ve yürütülmektedir.” denildi.

 

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu