Facebook mesajlaşma programlarını birleştiriyor

Veri skandalları ile sarsılan ancak bunları yaşamamış gibi yoluna devam eden Facebook mesajlaşma programlarını birleştirme üzerinde çalışıyor. Instagram, Whatsapp ve Messenger arasında ortak mesajlaşma sağlayacak.

Üç platform da ayrı uygulamalar olarak kalmaya devam edecek olsa da platformlar birbirine entegre olacak ve üç uygulama arası mesajlaşma ve mesaj taşıma mümkün olacak.

Zuckerberg’in şahsi projesi

Facebook BBC’ye yaptığı açıklamada “uzun sürecin henüz başında” olduklarını belirtti. Facebook mesajlaşma projesinin arkasında Facebook’un sahibi Mark Zuckerberg olduğu tahmin ediliyor.

Tamamlandığında, Facebook kullancıları WhatsApp hesabı olan kişilerle doğrudan mesajlaşabilecek. Bu şu an için, uygulamaların ortak bir tabanı olmadığından mümkün değil.

Zuckerberg’in “birleştirme” planını, uygulamaları daha “faydalı” hale getirmek ve kullanıcıların bu uygulamalarda harcadıkları zamanı artırmak için uygulamaya geçirmek istediği belirtiliyor.

BBC’nin teknoloji muhabiri Chris Fox ise bu sayede Facebook‘un üç platform arasında veri paylaşımı yapabileceğini ve bunun kullanıcıların ilgi alanlarına yönelik reklam çalışmalarını kolaylaştıracağını belirtiyor.

Haberin devamı için: BBC Türkçe

One Comment

  1. Pingback: Casusluğa karşı en güvenli 5 mesajlaşma uygulaması

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.