Siber Güvenlik

Amerikan ordusu tugay komutanlarını siber askere dönüştürme peşinde

Amerikan ordusu, sanal ortamdaki mücadelenin savaşlarda ve günlük yaşamda artan önemi karşısında birliklerine siber güçler de eklemek için harekete geçti.

Armytimes adlı internet sitesinde yayımlanan haberde, düzenlenecek bir pilot program ile tugay komutanlarının, savaş ortamında ordunun hedeflerinin gerçekleştirilmesinde siber birliklerin nasıl yardımcı olacağını daha iyi anlamaları amaçlanıyor. Ayrıca, programın komutanlarda savaş ortamında bilgilerin ve bilgisayar ağının korunması noktasında da farkındalık yaratması bekleniyor.

Amerikan Ordusu Siber Okulu Komutanı Albay Kenneth Rector, “Ordunun siber operasyonların etkisi noktasında eksikliği var” açıklamasında bulundu.

İlgili haber >> Amerikan ordusu siber güvenlik stratejilerini güncelliyor

Siber birlikler, tugay ve alt seviyedeki birliklerde görev alarak komutanın planlarına dahil olması ve komutanların hedeflerini daha iyi anlaması hedefleniyor. Ayrıca siber askerlerin, savaş ortamında ihtiyacı olacağı bilgileri de bu şekilde tamamlaması da amaçlanıyor.

Pilot programın önündeki en büyük zorluk ise gerçek bir savaş ortamının yaratılması olarak değerlendiriliyor. Gerçekçi bir ortamda, FM bandı, kablosuz ve hücresel ağ, uydu ve diğer sinyallerin bulunması gerekiyor. Siber Elektromanyetik Aktiviteler bölümünden Albay Steven Oatman, “Gözünüzde canlandıramazsanız, karmaşık bir ortamı anlamak zor” ifadelerini kullandı.

Oatman, komutanların, zorlu şartlar altında sadece analog bir çevrede nasıl hareket edebileceklerini de görmek istediklerini belirtti. Oatman, “Komutanlar, zayıf oldukları alanları da anlamak isteyecektir” dedi.

Siber Bülten abone listesine kaydolmak için formu doldurunuz

[wysija_form id=”2″]

 

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu