Kritik Altyapı Güvenliği

Cyberwise, ICSFusion ile kritik altyapıları koruyacak

Cyberwise, ICSFusion ile kritik altyapıları koruyacakAvrupa’da kritik altyapılara yönelik son dönemde artan saldırılar, konuya ilişkin önleyici siber güvenlik tedbirlerini ne kadar önemli olduğunu gösterdi.

Türk siber güvenlik firması Cyberwise bir süredir devam eden Endüstriyel Siber Güvenlik ile ilgili Ar-Ge çalışmalarının neticesinde yeni çözümü “ICSFusion”u piyasaya sundu.

Endüstriyel altyapıların varlık ve endüstriyel proses odaklı risk önceliklendirmesi ile güvenliğini sağlayan, alanındaki tek çözüm olan “ICSFusion” ile Cyberwise, kritik altyapıların güvenliğinde yeni bir dönem başlatmayı amaçlıyor.

Cyberwise, enerji tesislerinden su altyapılarına, savunma sanayiinden üretim tesislerine kadar birçok kritik altyapının omurgasını oluşturan Endüstriyel Kontrol Sistemleri’nin (EKS) siber güvenliği için geliştirdiği yeni çözümü ICSFusion’ı kullanıma sunuyor.

SEKTÖRDE TEK ÜRÜN OLMA ÖZELLİĞİ TAŞIYOR

Endüstriyel siber güvenlik alanında ilk defa varlık ve endüstriyel proses odaklı risk önceliklendirmesi ile endüstriyel ortamların güvenliğini sağlayan ICSFusion, bu alanda sektördeki tek ürün olma özelliğini taşıyor.

ICSFusion Ürün Yöneticisi ve Endüstriyel Güvenlik Uzmanı Can Demirelyeni çözümle ilgili şunları söyledi: “ICSFusion ile öncelikle mevcut endüstriyel siber güvenlik çözümü bulunan kurumların sistemlerine hızlı bir şekilde entegre olarak katma değer yaratacağız. Günümüzde özellikle endüstriyel altyapılar siber güvenlik ile ilgili daha fazla aksiyon alınabilir verilere ihtiyaç duyuyor. Endüstriyel siber güvenlik ürünlerinin üzerine entegre olacak olan ICSFusion ile endüstriyel tesislerdeki varlıkların kritikliği ve bulunduğu sektörün dinamikleri göz önünde bulundurularak önceliklendirebilir hale gelecek. Bu risk önceliklendirmesi sayesinde kurumların siber güvenliğinde hız, kolaylık ve dayanıklılık sağlayabileceğiz. ICSFusion ile kritik altyapıların güvenliğini artık bir üst seviyeye taşıyoruz. Uzun yıllardır yürüttüğümüz endüstriyel siber güvenlik ile ilgili Ar-Ge çalışmalarımızın sonucu olarak piyasaya sunduğumuz ICSFusion ile sektöre sağladığımız katma değerden dolayı Cyberwise ekibi olarak oldukça heyecanlı ve gururluyuz.”

Avrupa’nın en prestijli sertifikasyonu ilk kez yerli şirket Cyberwise’a verildi

ICSFusion, kurumların topladığı verileri kurumun bulunduğu sektör bazında önceliklendirerek uyarılar ve bildirimler arasında önemli tehditlerin ve siber risklerin kaybolmasını önlüyor. Varlıkları, zafiyetleri, tehditleri ve riskleri daha görünür hale getiren ICSFusion, güvenlik sorunlarını dakikalar içinde ortaya çıkararak endüstriyel ortamların güvenliğinde kolaylık, hız ve dayanıklılık sağlıyor.

Cyberwise tarafından 1 Şubat 2022 itibariyle kullanıma sunulan ICSFusion ile ilgili ayrıntılı bilgi için www.icsfusion.com  adresini ziyaret edebilirsiniz.

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu