disinformation

Google güvenilir olmayan arama sonuçları için uyaracak

Google güvenilir olmayan arama sonuçları için uyaracakABD’li teknoloji devi Google, popüler arama motorunu kullananları güvenilir olmayan sonuçlara karşı uyaracağını açıkladı.

Özelliğin, son zamanlarda UFO gibi trend olan ancak güvenilir kaynakların ele almadığı konular hakkında yapılan aramalarda çıkması planlanıyor.

Google Arama Halkla İlişkiler Temsilcisi Danny Sullivan 25 Haziran’da yayımladığı blog yazısında şu cümleleri kaleme aldı:

“Sistemlerimizi, hızla gelişen konulara bazı kaynakların henüz ilgi göstermediğini tespit etmesi için eğittik. Artık daha fazla kaynaktan daha fazla bilgi mevcut olduğunda tekrar kontrol etmenin en iyisi olabileceğini belirten bir bildirim göstereceğiz.”

“GÜVENİLİR KAYNAKLARIN SONUÇLARI ZAMAN ALABİLİR”

Uyarıda “Bu sonuçlar hızla değişiyor gibi görünüyor. Bu konu yeniyse, güvenilir kaynakların sonuçlarının eklenmesi bazen zaman alabilir.” ifadeleri yer alıyor.

Geçen hafta uygulamaya konan özellik, 2016’da Galler’de UFO görüldüğüne dair bir haberin 22 Haziran’da yeniden gündeme gelmesinin ardından da test edildi.

“UFO filmed traveling 106 mph” (saatte 170 kilometre hızla hareket eden UFO görüntülendi) aramasını yapan kişilerin karşısına uyarı çıktı.

Ancak artık konuyla ilgili aramalarda bu uyarı bulunmuyor. Şu anda sadece ABD’de İngilizce yapılan arama sonuçlarında denenen özelliğin, gelecek aylarda diğer ülkelerde de uygulamaya konması hedefleniyor.

Kaynak: Independent Tükçe

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu