Uluslararası İlişkiler

Twitter BTK’ya verdiği sözü tuttu: Türkiye’de temsilcilik kurdu

Twitter Türkiye'de resmen şirket kurduABD’li sosyal medya devi Twitter , Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna (BTK) verdiği sözü tutarak Türkiye’de şirket kurdu ve resmen temsilci atadı.

Ticaret Sicil Gazetesi’nde yayımlanan bilgilere göre geçen ay Türkiye’de şirket kuracağını duyuran firmayı  San Francisco’da ikamet eden Kevin Cope temsil edecek.

Twitter İnternet İçerik Hizmetleri Limited Şirketi, 22 Nisan itibariyle faaliyetlerine başladı.

Sosyal medya şirketlerine yine ceza yağdı: Temsilcilik açmayanlar 30’ar milyon TL ödeyecekler

İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü’nün ilgili kayıtlarına göre Twitter’ın Türkiye’deki merkezi Levent’teki Kanyon ofisinde bulunuyor.

TÜRKİYE’DE 10 BİN TL’LİK SERMAYE İLE KURULDU

Twitter böylece Türkiye’de tüzel kişilik kazanmış oldu. Firma Türkiye’de ABD’nin Delaware eyaletinde bulunan T.I. Redwing LLC adlı şirket tarafından 10 bin TL’lik sermaye ile kuruldu.

İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) kayıtlarında da yerini alan Twitter İnternet İçerik Hizmetleri Ltd. Şti.’nin faaliyet alanları ise şöyle sıralandı.

“Twitter grubunun global faaliyetleri, ürünleri, idari ve işletmesel süreçleri ile ilgili olarak stratejik, mali, pazarlama, üretim, iş süreçleri, regülasyon, içerik, proje vb. konularında destek sağlamak, yukarıda sayılan her türlü konuda diğer teknik, profesyonel destek, danışmanlık ve hizmet faaliyetlerini yürütmek; internet ve bilişim teknolojilerindeki gelişmeleri takip etmek; internet hizmetleri ve uygulamalarını geliştirmek; internet reklamcılığı da dahil olmak üzere reklamcılık ile ilgili her türlü ürün ve hizmet için doğrudan veya dolaylı olarak satış ve pazarlama faaliyetlerinde bulunmak; yazı, işaret, sembol, resim, fotoğraf, video, ses dahil fakat bunlarla sınırlı olmaksızın kullanıcılar tarafından meydana getirilecek içerikler ile ifade ve gönderilerin internet ortamına aktarılmasına ilişkin internet siteleri, platformlar ve uygulamaları kurmak, bunları işletmek, yönetmek ve geliştirmek; her türlü dijital ortamdaki her türlü içerik hizmeti faaliyetlerinde bulunmak; her türlü web portalı faaliyetlerinde bulunmak; her türlü bilgisayar programlama faaliyetlerinde bulunmak (uygulama, veri tabanı, sistem, veri tabanı, network, web sayfası vb. yazılımları ile müşteriye özel yazılımların kodlanması vb.). Şirket amacını gerçekleştirmek için her türlü diğer iş ve işlemleri yapabilir, gayrimenkul alabilir, satabilir, kiralar, kiraya verir bunlar üzerinde ayni ve şahsi her türlü hakları tesis edebilir, ipotek alabilir, ipotek verebilir ve ipotekleri fek edebilir; her türlü hukuki, ticari, endüstriyel, finansal ve diğer işlemlerde ve taahhütlerde bulunabilir, sözleşmeler akdedebilir.”

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu