Rus hacker ‘büyük birader’ olursa…

İmkanınız olsa eşinizin, sevgilinizin, dostlarınızın ya da düşmanlarınızın nereden nereye gittiğini, kimlerle buluştuğunu nerede tatil yaptığını takip etmek istemez miydiniz? Bir kısım insanın, bu soruya evet cevabı vereceği malum. İşte dark web olarak bilinen internetin karanlık bölümünde bu hizmeti sunan biri var.

Haberlere göre Abrisk adını kullanan bir Rus hacker, herhangi bir kişiyi dünya genelinde takip edebiliyor ve vergi kayıtları, uluslararası uçuş bilgileri ve Interpol soruşturması dahil bir kişiye ait her türlü bilgiye ulaşabiliyor.

İlgili haber>> Dark web’deki kişisel izlerinizi silen program: Matchlight

Daily Beast’in haberine göre sözkonusu hacker bir Rus suç forumuna gönderdiği mesajda şunları yazdı: “Rusya Federasyonu dahilinde herkes ve bir çok durumda da sınır ötesindeki herkese dair bilgileri sağlayabilirim”

Sözkonusu mesajda Abrisk, ilgilenen insanlara çok kapsamlı bilgiler sunacağından bahsederken müşteri memnuniyeti konusunda da kendini övmekten geri durmuyor: “Bir çok durumda, herhangi bir uçaktaki yolcu listesine ulaşmak gerçeken çok kolay. Siparişleriniz çok hızlı ve net bir şekilde yerine getirilir”

Hacker’ın tüm bu vaad ettiklerini yerine getirmesi için gereken şey hedefteki kişinin ismi ve doğum tarihi. Bazı durumlarda pasaport numarası da istenebiliyor. Gerekli tüm bilgiler elde edilince Abrisk istenilen bilgilerin üç dört gün içinde teslim edileceğinin sözünü veriyor. Hatta mümkünse dakikalar içinde… Abrisk ayrıca kanun güçlerinin belirli bir kişiyi takip edip etmediğine dair bilgiye de ulaşabiliyor. Sözkonusu hizmetin bedeli 50 ile 300 dolar arasında değişiyor fakat bazı bilgiler daha pahalı olabiliyor.

Siber Bülten abone listesine kaydolmak için formu doldurunuz

[mailpoet_form id=”1″]

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.