İsrail

IoT güvenliği şirketine 13 milyon dolarlık yatırım

İsrail merkezli siber güvenlik start-up’ı Vdoo Connected Trust Ltd., başta 83North Ltd. şirketi olmak üzere Dell Technology Capital şirketi ve risk sermayedarları David Strohm, Joe Tucci ve Victor Tsao’nun katkılarıyla sermayesini 13 milyon dolar artırdı.

Vdoo teknolojisi, ‘nesnelerin interneti’ olarak bilinen IoT geliştiricilerine cihazlarına güvenlik özellikleri ekleme imkanı sunuyor.

2017 yılında siber güvenlik girişimcileri Netanel Davidi ve Uri Alter tarafından kurulan şirketin merkezi Tel Aviv’in kuzeyindeki Herzliya’da bulunuyor. Şirketin İngiltere ve ABD’de de ofisleri var.

Vdoo’nun kendisine sağlanan 13 milyon dolarlık fonla teknolojisini geliştirmeyi ve ticari hale getirmeyi planladığı belirtildi. Sistemin beta programının haziran ayında lanse edileceği kararlaştırıldı.

En son IoT saldırılarının çok basit hacklerin bile vahim sonuçları olabileceğini gösterdiğini söyleyen şirketin CEO’su Davidi konuyla ilgili yayınladığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Problem şu ki IoT geliştiricilerini her bir cihaz için gerekli güvenlik uygulamasına yönlendirebilecek bir standart olmayışı.”

Siber Bülten abone listesine kaydolmak için doldurunuz

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: