İsrailUluslararası İlişkiler

İsrail Ordusu Veri Merkezlerini Buluta Taşıyor

Dünyada her geçen gün bulut bilişime olan ilgil artıyor. Güvenlik konusundaki endişelerin yersiz olmadığı son olarak i-cloud sızıntılarından görülmüş olsa da, devletler sistemlerini buluta taşımaya devam ediyorlar. Estonya’nın bir siber kriz anında devlet hizmetlerinin aksamaması için dijital alt yapısını buluta taşıma kararı almasının ardından, İsrail Ordusu’nun da benzer bir uygulamaya geçeceği bildirildi.

2015’de uygulamaya konacak program ile İsrail ordusunun ciddi anlamda tasarruf sağlaması bekleniyor.  Data merkezlerinin işletilmesinde istihdam edilen asker sayısı düşerken, aynı zamanda bu merkezlerin daha verimli hale gelmesi amaçlanıyor.

Ülkenin güneyinde kurulacak bulut sağlayıcılarla ilgili açıklama yapan askeri yetkili Asher Dvash, merkezlerde çalışan personelin yazılım geliştirmeye kaydırılacağını söyledi.  Proje ile birlikte ordunun değişik birimleri kendi uygulamalarını ve sistem yenilemelerini kendileri yönetecek. İsrail ordusunun bu proje için Vmware Technology şirketi ile anlaştığı öne sürülse de, başka şirketlerle de görüşülmeye devam edildiği ifade ediliyor.

 

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu