ABDİngiltereUluslararası İlişkiler

İngiltere ve ABD’den siber ittifak

ABD Savunma bakanı Ash Carter ve İngiliz meslektaşı Michael Fallon saldırı ve savunma yönlü siber kapasitelerini geliştirmek için alanında ilk olma özelliği taşıyan bir anlaşma imzaladı.

Londra’daki basın toplantısında anlaşmayı açıklayan Carter, İngiltere’yi güçlü bir müttefik olarak tanımladı. Carter anlaşmanın iki ülke arasında bilgi paylaşımına yardımcı olacağını söylerken, siber savunma alanında daha önemli araştırma ve geliştirme faaliyetlerine katkı sağlayacağını da ekledi.

İLGİLİ HABER >> İNGİLTERE SİBER GÜVENLİK UZMANI KRİZİNİN EŞİĞİNDE

Savunma Bakanlığı’nın internet sayfasında yer alan habere göre Carter, konuya ilişkin olarak şöyle konuştu: “Bu anlaşmanın imzalanması düşmanlarımıza açık bir mesaj gönderiyor. Bu iki ülke siber savunma alanında güçlerini birleştirerek gelişecek. Anlaşma, aynı zamanda İngiliz ordusunun global liderlik hedefine bağlılığını ve Avrupa’nın yanısıra tüm dünya üzerindeki güvenliği sağlamaya yönelik olan desteğini gözler önüne seriyor.”

İngiltere’nin savunma yenilik girişiminden de bahseden Carter, Amerika Savunma Bakanlığı’nda gerçekleştirilen yenilenme girişimi sayesinde iki ülkenin de teknolojik anlamda güçleneceğini ve bu anlaşmanın gerekliliklerini en iyi şekilde yerine getireceğini belirtti.

 

 

 

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu