ABDUluslararası İlişkiler

FBI siber yetenek avında

Siber güvenlik uzmanları ve hackerların önemli buluşma yerlerinin başında gelen Black Hat konferansı, ABD hükümet kurumları için de siber yetenekleri istihdam edebileceği verimli bir alan işlevi görüyor.

İLGİLİ YAZI >> BLACK HAT’İN AÇILIŞ KONUŞMASI: İNTERNETE KAPALI AĞLAR ‘SÖZDE’ GÜVENLİ

Siber güvenlik alanında yetenekli uzmanların bir araya geldiği konferansı fırsata çevirmek isteyen FBI başta olmak üzere ABD kamu kurumları Black Hat’e stand kurmayı ihmal etmedi. FBI’ın siber suçlarla mücadele birimi için iş başvurularının toplandığı standa 200 katılımcı gelirken, bunlardan bir kısmının iş başvurusu yaptığı da belirtildi.

İLGİLİ YAZI >> FBI ‘OTÇU’ HACKERLARA MUHTAÇ MI KALDI?  

Uluslararası siber saldırıların sıkça hedef aldığı ABD hükümeti, siber alanda menfaatlerini korumak için yetişmiş insan gücü açığını kapatmayı hedefliyor. Güvenlik teşkilatları siber yeteneklere sahip personel istihdam etmek için işe alım prosedürlerini genişletme konusunda ciddi adımlar atmıştı.  FBI siber suçlarla mücadele etmek için geçen sene 1,500 siber güvenlik uzmanını işe almıştı.

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu