Uluslararası İlişkiler

Ermenistan’a destek olan, TBMM’ye saldıran hacker grubu: Anonymous Greece   

Sahte site açıp Ermenistanlı vatandaşları dolandıran Azerbaycanlı hackerlara Anonymous Greece müdahale etti.  

Ermenistan’a destek olmak isteyen kişilerin para gönderebileceği sahte bir internet sitesi hazırlayan Azerbaycanlı hackerlar bu yolla insanların parasını alıyordu. Ancak bu internet sitesi, Anonymous Greece adlı bir hack grubu tarafından ele geçirildi. 

HER ZAMAN VPN KULLANIN 

Grup, Facebook hesapları üzerinden şu paylaşımı yaptı: 

“UYARIMIZDIR: Azerbaycan, Ermenilere yardım etmek isteyen vatandaşlardan para çalmak için sahte bir internet sitesi kurdu. Aşağıdaki ekran görüntülerine bakarsanız nereye girdiğinizi görürsünüz. Her zaman VPN kullanın. Ayrıca her zaman SSL (HTTPS) uzantılı internet sitelerine güvenin.” 

Bu paylaşımı takip eden saatlerden sonra anonim grup yeni bir güncelleme paylaşarak, yayınladıkları bir fotoğrafla beraber şöyle yazdı: “Güncelleme:  Sahte “Ermenistan Fonu” internet sitesi başarıyla ele geçirildi.” 

SAVAŞTA ERMENİSTAN’IN YANINDA 

Geçen günlerde ise Anonymous Greece, Ermenistan’ı destekleyen şu paylaşımı yaptı: 

“Güçlü kal Ermenistan. ?? 

Yunanistan senin için her zaman burada. ?? 

Kendinizi ve ailenizi güvende tutun. 

Türkiye = Teröristler 

Azerbaycan = Teröristler.” 

Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki çatışmalar başladığından bu yana Anonymous Greece, Ermenistan’ı desteklemek için her şeyi yapıyor. 

Greek City Times gazetesinin haberine göre, yaptıkları bir saldırıda bu hack grubu Azerbaycan hükümetinin yaklaşık 150 internet sitesini hedef aldı.

Reuters: “Türkiye destekli hackerlar 30’dan fazla kuruma siber operasyon düzenledi”

TÜRKİYE’YE DE SALDIRDILAR 

Başka bir saldırıda Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin sitesine (tbmm.gov.tr) “TBMM HACKLENDİ!” yazısını yazdı. Bunun üzerine yaptıkları paylaşımda Anonymous Greece’in TBMM’ne yaptığı saldırının görüntüleri yer aldı. 

Meclis sitesine “Türkler yenildi!” “Şeytan Türkiye ve Azerbaycan’a karşı Ermenistan bu savaşı kazanacak” ve “Masum insanları ve çocukları öldürmek, sizi terörist yapar” yazılarını yazdı. 

SYSTEM OF A DOWN’IN SOLİSTİ: “DAHA FAZLASI GÜZEL OLURDU” 

Greek City Times, System of a Down adlı Ermeni müzik grubunun solisti Serj Tankian ile yaptığı röportajda, Tankian’ı olayla ilgili bilgilendirip yorumunu istedi. Yunan hackerların Azerbaycan hükümetini hedef aldığını öğrenince Tankian, “Tüm destekleri için teşekkür ederim. Hackledikleri sitelerden yaptıkları saldırılardan haberim yoktu. Ancak Azeri ve Türk hava komuta ve kontrol merkezlerine yönelik yapılacak daha fazla saldırı, güzel olurdu” ifadelerini kullandı. 

Tankian, Yunan hackerların Azerbaycan hükümetini hedef aldığını öğrenince, “Öncelikle tüm destekleriniz için teşekkür ederim. Gerçekleşen web sitesi saldırılarının farkında değildim. Azeri ve Türk hava komuta ve kontrol merkezlerine yönelik olarak daha fazlası güzel olurdu. “ 

  Siber Bülten abone listesine kaydolmak için formu doldurunuz

  

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu