Uluslararası İlişkiler

Anonymous bu kez Tayland mahkemelerine saldırdı

Anonymous, #BoycottThailand kampanyasını başlattıktan on gün sonra, Tayland mahkemelerine ait 1GB’lık veri yayınladı. Veriler, DDoS saldırılarıyla çok sayıda mahkemenin websitesine sızılarak çalındı.

Olayı inceleyen uzmanlar hacker grubunun verilere ulaşmasını tesadüf olarak niteledi. İki Myanmar’lı göçmen işçinin, iki İngilliz turisti öldürme ve turistlere tecavüz etme suçuyla ölüme mahkum edilmesini boykot etmek amacıyla hacklenen veri tabanında, mahkemelerin günlük faaliyetleriyle ilgili verilere de ulaşıldı. Aynı aygıtta depolanan maaş kayıtları, ödemeler bütçe dosyaları ve davalar şimdi online olarak herkesin erişimine sunuldu.

iLGİLİ HABER >> ANONYMOUS IŞİD’E NE KADAR ZARAR VERDİ

Tayland’ın yozlaşmış adalet ve güvenlik organlarına karşı bir duruş sergilerken, #BoycottThailand kampanyası ile hukuk sistemi üzerinde bir baskı kurulmaya çalışılıyor. 37 dakikalık bir video, sahte delillerle göçmenlere karşı açılan davaların listesini, göçmenlerin gördüğü şiddeti ve polisler tarafından karartılan delilleri yayınlayan grup, Taylan yetkililerinin kendilerini turist yanlısı bir devlet gibi göstermek için sahte delillerle göçmenlere karşı sürekli dava açıldığını dile getirdi. Grubun bundan sonraki adımının ne olacağı merakla bekleniyor.

HAFTALIK SİBER BÜLTEN RAPORUNA ABONE OLMAK İÇİN FORMU DOLDURUNUZ

[wysija_form id=”2″]

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu