Uluslararası İlişkiler

Alman Silahlı kuvvetlerinin altyapı güvenliği General Dynamics’e emanet

General Dynamics Görev Sistemleri’nin ortağı QGroup, Almanya Silahlı Kuvvetleri Bundeswehr ile bilişim ağlarını korumak üzere geliştirilen “QTrust Server” güvenlik araçlarını uygulama ve sürdürme sözleşmesi yaptı.

QTrust Server, General Dynamics Görev Sistemleri-PitBull Güvenilir İşletim Sistemine bağlıyken, Bundeswehr ise  NATO üyesi Almanya’nın askeri savunmasından sorumlu.

Sözleşmeyle birlikte General Dynamics ve QGroup, Bundeswehr’in altyapı güvenliğini korurken, PitBull da QGroup’un QTrust ürün yelpazesine gelişmiş korumayı eklemiş olacak.

General Dynamics Görev Sistemleri-Siber Sistemler Genel Müdürü Nadia Short, QGroup’la ortaklıklarının en dikkate değer başarısının PitBull’un dünya çapındaki sunucuların bir çoğunda tercih edilen Red Hat Linux’a taşınması olduğunu belirtti.

İLGİLİ HABER >> ALMANYA’NIN YENİ SİBER GÜVENLİK YASASI CAN YAKACAK

Çok katmanlı güvenlik sağlayan PitBull’un bir diğer odağı da bilgi güvenliğini iç ve dış tehditlerden koruyarak sağlaması. PitBull’un bölmeli yapısı, bütünlük ve veri kontrolünü sağlamasında en önemli etken.

QGroup CEO’su Thomas Blumenthal, General Dynamics’le güçlü ortaklıkları sayesinde güvenlik ve işlevsellliği bir arada tutarak müşterilerinin yüksek güvenlikli ürün taleplerini karşıladıklarını belirterek, “Onların bilgi ve tecrübesi, bizim uzmanlığımızla birleşti ve Bundeswehr’e altyapıları için yüksek seviyede güvenlik sunmamızı sağladı. Ve biliyoruz ki bu sadece gelecek proje tasarılarında kullanılacak bir ilk aşama” diye konuştu.

General Dynamics Siber Sistemleri’nin, milli savunma, istihbarat ve altyapılar için siber güvenlik geliştiren ve yüksek değerde bilgi için görev sistemleri ve ürünlerine öncülük ettiğini belirtmekte fayda var.

HAFTALIK SİBER BÜLTEN RAPORUNA ABONE OLMAK İÇİN FORMU DOLDURUNUZ

[wysija_form id=”2″]

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu