ABDUluslararası İlişkiler

ABD komandolarını üzen açıklama: Sizden çok hackerlara ihtiyacımız var!

Başkan Donald Donald Trump ABD ordusunun en elit grupları arasında sayılan Amerikan Deniz Piyadelerinin sayısını ikiye katlamayı planlarken, birlik komutanı General Robert Neller, piyadelerin daha başka bir güce de ihtiyaç duyduğunu anlattı: Savaşçı bilgisayar uzmanları.

İlgili haber >> Trump’a siber güvenlik tavsiyesi: 100 bin hacker işe al!

Peki General Neller’ın listesinde kimler var? Siber uzmanlar, elektronik askeri birlikler, istihbarat analistleri, mühendisler, hava araçlarına karşı birlikler ve gemilere karşı silahlı topçu askerleri… Neller’a göre, giderek gelişen Rusya ve Çin gibi rakiplerle gelecekte bir savaş ihtimaline karşı Amerikan Deniz Piyadeleri yüksek teknolojili destek birliklerine ihtiyaç duyuyor.

Neller yaptığı açıklamada savaş alanının değiştiğini ve artık eskisi gibi Irak ya da Afganistan’da savaşmadıklarını belirtirken; gelecek için istihbarat, siber, iletişim, hava savunma ve mühendislik gibi yeteneklerin gerekliliğinı vurguladı. “Eğer bu yeteneklere sahip değilseniz, savaş meydanına hangi düzenlemeleri getirirseniz getirin etkili olmayacaktır.” diyen Neller, düşük teknolojiye sahip rakiplere karşı bile piyadelerin GPS uyduları, dronelar ve kablosuz ağlarına bağlı bir taktik yürüttüklerini söyledi.

İlgili haber >> ABD silah sistemindeki açıkları bulmak için servet harcayacak

Fakat bu yeni savaş alanında yeni ekipmanlar kadar eğitimin de önemi büyük. Şehir savaşına kanalizasyon ve metro şebekelerinin de dahil olacağını belirten Neller, 13 yeni savaş taburunun Deniz Piyade Birliklerine eklenmesinin büyük çapta ve uzun sürede gerçekleşecek bir genişleme olduğunu ve asker ekleme, eğitim ve alt yapı iyileştirmesine gidilmesi gerektiğini belirtti.

Siber Bülten abone listesine kaydolmak için formu doldurunuz

[wysija_form id=”2″]

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu