SektörelTürkiye

Enerji sektörü için siber risk yönetimi eğitimine indirim fırsatı

26-27 Aralık’ta Siber Bülten’in medya sponsorluğunda, İstanbul’da BİLGESAM ve Uluslararası Kritik Altyapı Koruma Profesyonelleri Birliği (IACIPP) ile beraber “Enerji Sektöründe Siber Riskler ve Risklerin Yönetimi” eğitimi düzenlenecektir.

Neden bu eğitime katılmalıyım?

Dijital teknolojilerin ve sistemlerin enerji sektöründe giderek artan kullanımı ve bu sistemlerin artık enerji sektöründeki faaliyetler için de vazgeçilmez bir unsur oluşu, sektör için yeni bir güvenlik kavramını da ortaya çıkardı: Siber Riskler. Son dönemlerde yapılan bir araştırmaya göre, şirketlerin büyük bölümü siber tehditleri önemli bir risk unsuru olarak tanımlamalara karşın, sadece %29’u büyük bir siber saldırının sonuçlarını göğüslemeye hazır.

Eğitimciler kimler?

Özkan Demiröz, Siber Güvenlik Danışmanı, Demiröz Consultancy, Hollanda

Ediz Ekinci, Kurucu ve COO, EPENEK FEWS&Consulting

Minhac Çelik, Siber Bülten Koordinatörü

Ayhan Gücüyener, MENA Caspian Bölge Yöneticisi, IACIPP

 

Eğitimin içeriği ne olacak?

Eğitim süresince, siber tehdit ve etki analizleri, siber riskler karşısında politika geliştirme stratejileri, kurumlara uyarlayabilecek check-list ve siber yönetim araçları, siber sigortalar, ufuktaki siber tehditler ve gelecek senaryoları konuşulacak ayrıca tüm katılımcıların katılıp somut ve fiilen senaryo geliştirecekleri TTX (Table Top Exercise) ve senaryo bazlı egzersiz uygulamaları olacak.

 

 Siber Bülten indirimini nasıl kazanacaksınız?

Siber Bülten üzerinden 23 Aralık 16:30’a kadar kayıt olan ilk 10 kişiye katılım ücretinden (750tl+ KDV) yüzde 50 indirim uygulanacaktır. Eğitime katılmak isteyenlerin konu başlığına ‘SB-Katılım’ yazarak, [email protected] adresine taleplerini iletmeleri gerekmektedir.

 

Eğitim için ayrıntılı bilgiyi linkte bulabilirsiniz: http://www.bilgesam.org/incele/2549/-enerji-sektoru-icin-siber-riskler-ve-risk-yonetimi-egitimi/#.WFJ-_bKLTIU

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu