Siber Saldırılar

Taht Oyunları, siber korsanların kurbanı oldu

Dünyada ve Türkiye’de ilgiyle takip edilen Taht Oyunları’nın yedinci sezonu başlamışken ilerleyen bölümlere ait senaryoların ve iki yeni bölümünün siber korsanların saldırısı sonucu internete yayıldığı iddia edildi.

Verge’de yayımlanan habere göre, Pazar akşamı bazı siber korsanların, HBO’ya saldırı yaparak 1.5 terabaytlık bir veriyi ele geçirdikleri, bunların arasında Taht Oyunları’nın da olduğu iddia edildi.  Yaşanan bu olayın ardından HBO, sorunu çözmek için çalıştıklarını belirtti. Şirketin CEO’su Richard Plepler, “Karşımızdaki sorun, bir parçası olduğumuz dünyada artık ne yazık ki çok tanıdık” dedi. Plepler, bu sorunun da üstesinden geleceklerine inandığını belirtti.

İlgili haber>> Microsoft ve Sony’e saldıran hacker tutuklandı

Taht Oyunları, benzer bir sorunu farklı bir şekilde de olsa yaşamıştı. Şirket, beşinci sezonda ön gösterim yapmak için kopyalarını gönderdiği kişilerden sızdırılmıştı. İsveç, Danimarka, Norveç ve Finlandiya’ya hitap eden HBO Nordik de altıncı sezonun bir bölümünü normal yayın tarihinden bir gün önce yayına vermişti.

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu