Siber Saldırılar

ABD’li domain firmasında büyük veri sızıntısı: 1,2 milyon GoDaddy müşterisi ifşa oldu

ABD'li domain firmasında büyük veri sızıntısı: 1,2 Milyon GoDaddy müşterisi ifşa olduABD’li domain devi GoDaddy’ye ait 1,2 milyon müşterinin verilerinin çalındığı bildirildi.

Şirketin yönetilen WordPress hesabının parolasının elde edilmesi suretiyle gerçekleşen sızıntıyı geçen hafta fark ettiği ancak söz konusu veri ihlalinin 6 Eylül’den bu yana aktif olarak devam ettiği ortaya çıktı.

Firmadan yapılan yazılı açıklamada, tespit edilen şüpheli etkinlikle ilgili soruşturmanın başlatıldığını ve bir adli bilişim firmasından yardım alındığı belirtildi. Açıklamada ayrıca konunun güvenlik güçlerine de bildirildiği duyuruldu.

Şirket veri ihlalinden etkilenen müşterileri yardım merkezine yönlendirdi.

ŞİRKET İKİ SENEDİR VERİ İHLALLERİNİN KURBANI OLUYOR

GoDaddy’ye yönelik veri ihlaliyle, 1,2 milyon müşterinin e-posta adresleri ile müşteri numaraları, aktif müşterilerin sFTP ve veritabanı kullanıcı adı ve parolaları ele geçirildi.

Juniper veri ihlali ile ortaya çıkan ‘arka kapı’ tehlikesi

Ayrıca aktif müşterilerin belli bir kısmının özel SSL anahtarları ele geçirildi. Firma söz konusu müşteriler için yeni sertifikalar oluşturacağını açıkladı.

GoDaddy geçen yıl ve 2019 yılında da veri ihlalleriyle karşı karşıya kalmıştı. Şirket geçtiğimiz mayıs ayında sisteme sızan saldırganların, barındırma hizmetindeki değiştirilmiş bir SSH dosyası aracılığyla müşteri verilerini ele geçirdiğini açıklamıştı.

Kaynak: Bleeping Computer

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: