Dijital Güvenlik

Yemeksepeti saldırganı konuştu: “İyi para verirlerse, bilgileri başkasına satmayacağız”

Yemeksepeti saldırganı konuştu: İyi para verirlerse, bilgileri başkasına satmayacağızYemek Sepetine saldırdığını iddia eden bir saldırgan, verileri firma”iyi para verdiği” takdirde başkasına satmayacaklarını söyledi. Yemek Sepeti müşterilerine ait milyonlarca kaydın sızdırıldığına ilişkin iddialar konuşulmaya devam ederken, kullancılar bilgi talep ettiğinde saldırganlardan eksiksiz bilgi alıyor.

Gazeteci İbrahim Haskoloğlu’nun Twitter hesabından paylaştığı mesajlarda siber tehdit unsurlarıyla yazışmalarınıda kendi bilgilerini talep ettiğini ve kendisine gönderilen mesajda hata olmadığını belirtti.

Haskoloğlu mesajında kanıt olarak saldırganlardan kendi adres ve telefon numarasını göndermelerini talep ettiğini ifade etti. Tehdit aktörleri ise bu mesaja cevap olarak açık adresinin tarifini ve telefon bilgisini doğru olarak gönderdi.

Gazeteci Haskoloğlu, saldırganların veriler için ne kadar bedel talep ettiklerini sordu. Tehdit aktörleri ise “Yemek Sepeti iyi bir miktarda para verirse kimseye satmayacağız” açıklamasında bulundu.

Saldırganlar ayrıca ellerindeki verinin geçtiğimiz mart ayında gerçekleşen önceki veriyle ilişkili olmadığını ve Kasım 2021 bilgilerine sahip olduklarını iddia etti. Tehdit aktörleri, kendilerinden rastgele talep edilen bilgileri sağlayarak bunu yaptıklarını kanıtladıklarını savundu.

Yemek Sepeti yeniden mi hacklendi? 60 milyon kişinin bilgilerinin ele geçirildiği iddia edildi!

Yemeksepeti saldırganı konuştu: İyi para verirlerse, bilgileri başkasına satmayacağızGeçtiğimiz günlerde Türkiye’de milyonlarca kişinin alışveriş yaptığı yemek siparişi sitesi Yemek Sepeti’ne ait 60 milyon müşterinin verilerinin sızdırıldığı iddia edilmişti.

Yemek Sepeti yetkilileri ise konuya ilişkin açıklamasında, fidye talep eden tehdit aktörlerinin iddiasının doğru olmadığını, fidye ödeme talebinin değerlendirmeye dahi alamadıklarını ve siber güvenlik uzmanlarının herhangi bir veri ihlalini işaret etmediğini bildirmişti.

Geçen nisan ayında da müşteri veri tabanı ele geçirilen Yemek Sepeti, ikinci bir bilgi güvenliği olayıyla karşı karşıya kalmıştı.

Milyonlarca kullanıcısı olan Yemeksepeti’ne siber saldırı: Kişisel veriler ve parolalar ele geçirildi

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: