Dijital Güvenlik

ABD’de dev veri sızıntısı: 70 milyon müşterinin verisi dark webde!

ABD’de dev veri sızıntısı: 70 milyon müşterinin verisi dark webde!ABD’li Telekom Devi AT&T, 70 milyondan fazla müşterisinin verilerinin açığa çıkmasına sebep olan bir bilgi güvenliği olayıyla karşı karşıya kaldı. 

Siber tehdit aktörleri söz konusu veri tabanını Dark Web üzerinden yayımladı.

Veri tabanında isim, fatura adresleri, e-mail, telefon numarası, doğum tarihi ve hesap numarası gibi hassas kişisel veriler yer alıyor. Şirket yetkilileri çalınan bilgiler arasında herhangi bir kredi kartı ödeme bilgisi, parola, banka hesap bilgisi, kimlik numarası ve sosyal sigorta numarası gibi bilgilerin yer almadığını vurguladı.

Tarihin en büyük veri sızıntısı: 26 milyar kullanıcı bilgisi çalındı!

 

“SİBER SALDIRI OLDUĞUNA DAİR KANIT YOK”

Verilerin 2019 ve öncesine ait bilgiler olduğu vurgulanırken, mevcut 7,6 milyon müşteri ile 65,4 milyon kişinin veri sızıntısından etkilendiği belirtildi. Firmadan yapılan açıklamada sızıntının sistemlerine yönelik yetkisiz bir giriş kaynaklı olduğuna dair kanıt bulunmadığı ifade edildi.

Telekom devi geçtiğimiz ay ise büyük bir arıza meydana gelmiş, kullanıcılara yönelik hizmetlerde bir süre kesintiler oluşmuştu. Firma, kesintinin ağ genişlemesi sırasındaki uygulama ve işlem hatalarından kaynaklandığını duyurmuştu.

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu