Dijital Güvenlik

Yemek Sepeti yeniden mi hacklendi? 60 milyon kişinin bilgilerinin ele geçirildiği iddia edildi!

Yemek Sepeti yeniden mi hacklendi? 60 milyon kişinin bilgilerinin ele geçirildiği iddia edildi!Türkiye’de milyonlarca kişinin alışveriş yaptığı yemek siparişi sitesi Yemek Sepeti’ne ait 60 milyon müşterinin verilerinin sızdırıldığı iddia edildi. Geçtiğimiz mart ayında müşteri veri tabanı ele geçirilen Yemek Sepeti, ikinci bir bilgi güvenliği olayıyla karşı karşıya kaldı.

 

 

ThreatMonIT siber tehdit istihbaratı platformunun Dark web üzerinden tespit ettiği bir mesajda, siber tehdit unsurları, yemeksepeti.com üzerindeki veritabanında yer alan yaklaşık 60 milyon müşterinin bilgilerinin ele geçirdiğini öne sürerek satışa çıkardı.

Milyonlarca kullanıcısı olan Yemeksepeti’ne siber saldırı: Kişisel veriler ve parolalar ele geçirildi

 

Yemek Sepetinin eski CEO’su Nevzat Aydın’a pazarlık yapmak için durumu bir ay önce bildirdiklerini iddia eden tehdit aktörleri, yaptıkları yazışmanın ekran görüntüsünü de paylaştı.

Söz konusu yazışmalarda, Aydın’a bazı müşteri bilgileri gönderdikleri görülüyor. Buna karşı eski CEO kanıt ve bilgileri teyit için daha fazla veri seti talep ediyor.

Saldırganların paylaştığı örnek veri setinde, ad-soyad, telefon numarası, adres ile kredi kartlarının ilk ve son 4 rakamı gibi kişisel veriler yer alıyor.

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: