ABD

FBI sunucuları hacklendi: Saldırganlar sahte siber saldırı uyarısı paylaştı!

FBI, sahte siber saldırı uyarısına karşı alarma geçti!FBI, sunucularına sızan siber tehdit unsurlarının  sahte siber saldırı uyarısı gönderdiği saldırıya ilişkin soruşturma başlattı.

Kurumdan yapılan açıklamada geçtiğimiz cumartesi sabahı tespit edilen olayın daha önceden devam eden bir saldırının parçası olduğu belirtildi.

Söz konusu mesajlarda, ABD İç Güvenlik Bakanlığından geldiği sanılan bir siber tehdit alarmı hakkında sahte bir uyarı yer alıyor.

Konuya ilişkin duyarlılığın artırılmasına hedefleyen sivil toplum kuruluşu Spamhaus’a göre, Dark Overlord olarak bilinen bir siber tehdit grubunun “sofistike bir zincirleme saldırı” gerçekleştirdi.

Kuruluşun açıklamasında, “Başlıklar gerçek göründüğü için karışıklığa sebep oluyor. Çünkü mailler gerçekten de FBI altyapısından geliyor.” ifadeleri yer aldı. Spamhaus yetkilileri ayrıca maillerde gönderenin isimleri veya iletişim bilgileri yer almadığını vurguladı.

ABD basınında yer alan haberlere göre, kurbanlara  100.000’den fazla e-posta gönderildi. FBI da  bu sabah bir @ic.fbi.gov e-posta hesabından gelen sahte e-postalardan haberdar olduklarını bildirdi.

FBI ayrıca sorun tespit edildikten sonra saldırıdan etkilenen sistemlerin hızla çevrimdışına alındığını belirtti. Kurum ayrıca vatandaşları kaynağı bilinmeyen e-postalara karşı dikkatli olmaları ve şüpheli durumları yetkililere bildirmeleri konusunda uyardı.

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: